Untitled Document


טיול - פריחה בעמק יזרעאל

טיול מפה
טיול - פריחה בעמק יזרעאל איזור :  טבריה כנרת והעמקים
עונות מומלצות :  אביב
טיול - פריחה בעמק יזרעאל רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות
מה באתר טיול - פריחה בעמק יזרעאל :
צבעים ופרחים באביב
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - פריחה בעמק יזרעאל
תיאור האתר

עונת האביב היא חגיגה של צבעים. נפתח באדום הכלניות ונסיים בכחול התורמוסים. בין אדום לכחול נראה את אחד הפרחים ההדורים והנדירים בארצנו - האירוס הנצרתי. כל זאת, ועוד שפע של פריחה אביבית ונופים מרהיבים ועוצרי נשימה.

על האיזור

היישוב נוסד ב-1964, והיה הניסיון הראשון בארץ ליישב בדווים ביישוב קבע על אדמה שהחכירה להם המדינה. לאחר סיבוב התרשמות נחזור לכניסה לכפר. משם מסתעף כביש מזרחה לכיוון אלוני-אבא, ועובר בתוך יער מרשים של אלוני התבור. באביב מתכסה אדמת היער במרבדים של כלניות ורקפות. כדאי לעצור את הרכב לצד הכביש, להיכנס לתוך היער וליהנות מן המראות והריחות.

מסלול

ראשית מסלולנו ייוחד לצבע האדום, צבען של הכלניות הפורחות במרבדים בגבעות של טבעון ובית-לחם הגלילית. ניסע מצומת אלונים לטבעון. מהכיכר העגולה שעל הכביש הראשי נפנה ימינה (צפונה), ונעבור ברחובותיה של טבעון כשפנינו לבסמת-טבעון.

נמשיך בנסיעה, ובהגיענו להסתעפות נפנה ימינה ונגיע לצומת אלונים. שם נפנה שמאלה, ובצומת ישי שוב שמאלה עד צומת המוביל. מהצומת נפנה ימינה בכביש מס' 79 לנצרת-עילית לראות את אחד מן ההדורים, היפים והנדירים בפרחי ארצנו - האירוס הנצרתי, הפורח על פסגת הר יונה, הגבוה בהרי נצרת.
דרך הגישה לאתר: מנצרת-עילית יוצא כביש לכיוון הכפר הערבי עין מהל. לפני הכפר, ליד מגרש הכדורגל, נחנה את רכבנו ונעלה רגלי לכיוון פסגת ההר. את האירוס הנצרתי המצוי נפגוש בדרך, בעיקר באזור שממערב למגרש. (להתמצאות מהתצפיות בהר יונה, ראו מסלול "תצפיות ונופים").
נשוב על עקבותינו וניסע ליציאה הדרומית של העיר. נפנה שמאלה, ובכביש מס' 60 ניסע לכיוון עפולה. בצומת הראשון אחרי בית החולים בעפולה נפנה ימינה ונטפס במעלה גבעת המורה - אל מקום גידול נוסף של האירוס הנצרתי. מימין, לפני הכפר א-דהי, דרך עפר מסומנת בסימון שבילים כחול העולה לפסגת גבעת המורה. כשנתקרב לפסגה נראה שהדרך מתפצלת: השמאלית מובילה לפסגה, וממנה נשקיף לעבר נוף פנורמי נהדר; הדרך הימנית מובילה לכיפה המזרחית עם האנטנה הגבוהה, שם מצויה שמורת האירוס הנצרתי. נחנה את הרכב סמוך לאנטנה ונלך לכיוון דרך העפר שמתחתינו (מדרום). השטח החשוף הוא שמורת האירוסים. אפשר ללכת מזרחה לאורך דרך העפר עד למטע הזיתים ולחזור על גב השלוחה אל המקום שהחנינו בו את הרכב.
נחזור לצומת עפולה-עילית, ונפנה ימינה בכביש מס' 65 כדי לסיים את מסע הפריחות שלנו - בכחול. נחנה את הרכב מול הכניסה לכפר דבוריה. ממזרח לנו מתרומם תל קשיון, העוטה גלימה כחולה של פרחי תורמוס ההרים. ריכוז מהמם נוסף של תורמוסים מצוי באפיק נחל תבור, על יד קיבוץ גזית.
עונת האביב היא חגיגה של צבעים. נפתח באדום הכלניות ונסיים בכחול התורמוסים. בין אדום לכחול נראה את אחד הפרחים ההדורים והנדירים בארצנו - האירוס הנצרתי. כל זאת, ועוד שפע של פריחה אביבית ונופים מרהיבים ועוצרי נשימה.

דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - פריחה בעמק יזרעאל

צימרים בסביבה

כפר הנופש עין גב, מוקף מרחבים ירוקים ומשקיף אל הכנרת, יחידות נופש מאובזרות למשפחות.

אטרקציות בסביבה

חמת גדר- מציע גן עדן ישראלי עם שלל אטרקציות לכל המשפחה.
שייט מהנה בקאנו אינדיאני! מגוון אטרקציות לכל המשפחה ולקבוצות לחצו להדפסת קופון!
מרכז מבקרים המאפשר צפייה במחזור החיים של הברווז. במקום גם פינת ליטוף והאכלה ופינת יצירה.

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865