Untitled Document


טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר

טיול מפה מה ב טיול
טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר איזור :  גליל המערבי
עונות מומלצות :  קיץ,סתיו,אביב,חורף
טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,בפסח,מסלול עירוני
משך המסלול:   כשלוש שעות
טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר אורך מסלול :   כ-1.5-1 ק"מ
מה באתר טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר :
עכו - העיר העתיקה
משך המסלול: כשלוש שעות.
אורך המסלול: כ-1-1.5 ק"מ.
שעות פתיחה: אולמות האבירים - 04-9816538 בכל יום, בחורף 16:00-08:30; בקיץ עד 18:00. בימי ו' עד 14:00.
מסגד אל-ג'זאר - בכל יום עד 17:30.
הערה: הכניסה לאולמות האבירים ולמסגד אל-ג'זאר בתשלום.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר
+תיאור האתר

העיר העתיקה של עכו טומנת בחובה הפתעות רבות: טיול אל מעמקי האדמה, מסע בנתיבי הזמן אל לפני כאלף שנה, עלייה לחומות הכוללת תצפית מהנה מעליהן וביקור בנמל הדייגים הפעיל בכל שעות היממה. לעכו העתיקה פנים רבות והיא בנויה ברבדים שנשתמרו כמעט בשלמותם.

על האיזור

עכו היא אחת מהערים העתיקות בארץ: גילה כ-4,000 שנה. עד לתקופה הצלבנית הייתה עכו עיירת דייגים קטנה, ובתקופת הצלבנים הפכה לעיר בירה משגשגת ופורחת. הצלבנים שהגיעו מאירופה ידעו לנצלה כעיר נמל עם מסחר מפותח, ודרכה שמרו על קשרים עם ארצות המוצא שלהם. עם קריסת ממלכת הצלבנים נחרבה עכו מידי כובשיה (1291), ורק בתקופה העות'מאנית חזרה ונבנתה, ואף ידעה ימי פריחה. בעת ההיא בלטו במיוחד שיח' דאהר אל-עמר (1750), בדווי מהגליל, שהשתלט על העיר וביצר אותה במגדלים ובחומות, ואחמד פחה, שהיה ידוע בכינויו "הקצב" (אל-ג'זאר), בשל אכזריותו הרבה כלפי נתיניו: לא פעם כרת אפים ואוזניים - "למען יראו וייראו". בימי שלטונו של אל-ג'זאר (1799) ניסה נפוליון בונפרטה לכבוש את העיר - אך ללא הצלחה. לקראת סוף ימי השלטון העות'מאני ירדה עכו מגדולתה, ושבה להיות עיירת דייגים קטנה. שרידים מתקופות אלה נראה בביקורנו בעיר.

גישה למסלול

בעיר העתיקה יש שני חניונים: חניון האבירים 1 וחניון המגדלור 9. נשאיר את הרכב באחד מהם, ובהתאם לכך נתכנן את סדר הביקור באתרים. חניון האבירים - 1 ניסע בעכו ברחוב בן-עמי, נפנה ברח' וייצמן (על פי השילוט) לעיר העתיקה, ונחנה את רכבנו בחניון. חניון המגדלור - 9 ניסע בעכו ברחוב בן-עמי עד לים, שם נפנה שמאלה לרחוב ההגנה וניסע עד החניון.

מסלול

החומה המזרחית 2: נעלה בגרם מדרגות רחב ומשופע על גבי חומת העיר. חומות עכו נבנו ונהרסו כמה פעמים על ידי שליטיה השונים של העיר. שרידי החומה הם מהתקופה הצלבנית ששופצו בתקופתו של דאהר אל עומר ואחר כך על ידי אל ג'אזר. בחומה העתיקה יש שער שהוביל מהנמל לעיר ושער שני שהוביל מהעיר אל היבשה. ארמונו של דאהר אל עומר נבנה צמוד לחומה הצפונית. אפשר ללכת לאורך החומה הפונה לים ולראות את הביצורים ששימשו להגנת העיר.
מסגד אל-ג'זאר 3: הוא המסגד הראשי והגדול של עכו, שנבנה על ידי מושל העיר אל ג'אזר, שם הוא קבור יחד עם יורשו סולימאן פחה. המסגד הוא השני בגודלו לאחר מסגד אל אקצה בירושלים ואחד החשובים למוסלמים. חשיבותו נובעת מכך שבשנת 1900 אחד מנכבדי העיר הביא שערות מקונסטנטינופול ששייכות לזקן הנביא מוחמד. השיער נשמר במסגד ופעם בשנה בעיד אל פיטר, היום המציין את סוף הרמדאן-מוציאים אותו בתהלוכה. המסגד שבנה אל ג'זאר בסוף המאה ה - 18 בסיוע עוזרו הבכיר חיים פרחי, הוא מהמבנים המרשימים בעיר. הוא נבנה מחומרים שנלקחו מעתיקות קיסריה. מחצר המסגד אפשר לרדת במדרגות למאגר מים תת קרקעי גדול. אולמות האבירים 4: אחד האתרים המרשימים ביותר ששרדו בארץ מימי הצלבנים. אלו אולמות ענקיים ששימשו לשינה, לטקסים ולאכילה. בכניסה לאולמות האבירים נראה סרט המתאר את הקמת עכו ותולדותיה. בדרכנו לאולם, שבו מוקרן הסרט, נעבור בחצר קטנה שאינה מקורה ומעליה מתנשא קיר עצום של מצודת עכו. בתקופת השלטון הבריטי שימשה המצודה כבית הסוהר המרכזי. כאן נכלאו חלק מלוחמי המחתרת שנתפסו בידי הבריטים, וחלקם אף הוצאו להורג בתלייה. מהאולמות העליונים נרד ל"קריפטה" (מומלץ לשאול את השומר במקום איך להגיע לשם). ה"קריפטה" הוא אולם ענק ששימש כחדר אוכל וחדר טקסים. ממנו נצא בתעלת קשר תת-קרקעית עד ל"פוסטה" -אזור ששימש כנראה כבית החולים של העיר.
המרינה 5: ימה של עכו שימש מאז ומעולם גם כאמצעי פרנסה ובתקופות השפל של העיר היה בה תמיד כפר דייגים קטן. גם כיום נוכל ללכת על המזח, על יד סירות הדייגים, ולראות את רשתות הדיג העומדות הכן לקראת פרישתן עם ליל. ח'אן אל-עומדאן 6: זהו אחד ממבני הח'אנים - האכסניות, ששימשו את העולים הרבים שהגיעו לעכו. שימושו העיקרי היה ללינה, אך גם כמקום מסחר ועסקאות רבות היו נרקמות בחצרותיהם. ח'אן אל-עומדאן - הקרוי כך משום עמודיו הרבים - נבנה בידי אחמד אל-ג'זאר. מעל לחאן מתנוסס מגדל השעון, שנבנה לכבוד הסולטאן עבד אל-חמיד השני. הנמל הפיזאני 7: שרידי הנמל הצלבני, ששימש את העיר לפני כ-800 שנה. בשנת 1099, כשכבשו הצלבנים את עכו, סייעו בידם לוחמים מערי נמל שונות באיטליה, כמו פיזה, גנואה וונציה. בתמורה קיבלו בני הערים הללו שטחים בעכו ובנו בהם שכונות עצמאיות ומבוצרות. החומה הדרומית והמגדלור 8: העלייה לחומה היא מהנמל הפיזאני או מהמגדלור. נלך לאורך החומה, והגלים יתנפצו למרגלותינו.
חמאם 'אל באשה' 0: בית מרחץ ציבורי שנבנה על ידי אל-ג'אזר בשנת 1795. בחמאם אולם הלבשה ובמרכזו מזרקת שיש, מספר אולמות "חמים", שהאחרון בהם הוא חדר אדים הבנוי בצורת מתומן. בחמאם מועלה המיצג "סיפורו של הבלן האחרון", מחזה דמיוני בכיכובו של ארנון צדוק, המתאר את עכו בתקופה העות'מאנית.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - עכו העתיקה -טיול בעיר

צימרים בסביבה

קיבוץ תובל מציע לכם אירוח לכל המשפחה ב-29 יחידות אירוח מאובזרות. אירוח תובל מתאים גם לנופשים מטיילים וגם לכנסים, סדנאות ואירועים ומשפחתיים.

אטרקציות בסביבה

שלל אטרקציות תיירותיות, אתרים היסטוריים, מסעדות, מוזיאונים ועוד ... את כל המידע ניתן לקבל במרכז המבקרים.

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865