Untitled Document


טיול - פריחה בנגב

טיול מפה
טיול - פריחה בנגב איזור :  נגב
עונות מומלצות :  סתיו,אביב,חורף
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות
משך המסלול:   עד חצי יום
מה באתר טיול - פריחה בנגב :
מסלולי פריחה מיוחדים בנגב (לפי עונות) - מספר רעיונות לאתרי פריחה, ומסלולי פריחה של פרחים מיוחדים ברחבי הנגב
טיול - פריחה בנגב איך להגיע :   לכל אתר פריחה יינתן הסבר הגעה בנפרד
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - פריחה בנגב
תיאור האתר

משך המסלול: מקבץ אתרי פריחה מיוחדים, שבכל אחד מהם ניתן להתעכב זמן מה. יכול להתאים לשעה עד חצי יום, תלוי ברמת העניין.
ציוד נדרש: מים, כובע, מפת האזור הרלבנטי, מגדיר פרחים, נעלי הליכה נוחות.
מתקנים במסלול: אין מתקנים מיוחדים במסלולים הללו. מדובר באתרי "טבע נטו".

על האיזור

עונת שנה מומלצת: כל פרח והעונה שלו – מסתיו ועד אביב.

מסלול

פריחת החלמוניות בנגב – פרח צהוב גדול ומרשים ממשפחת הנרקיסיים. צומח לגובה של 10 – 20 ס"מ מהקרקע, ללא עלים ירוקים לצידו. רק כותרת צהובה גדולה ומרשימה.
העונה: סתיו (אוקטובר עד תחילת דצמבר). אתרי הפריחה היפים נמצאים במספר מקומות בנגב. לצד כביש מס' 31 ליד היישוב להבים, ביער אורנים הסמוך לכניסה המזרחית לישוב. כאן יש לחנות במגרש החנייה המסודר, לצד שולחנות קק"ל, וללכת כמאתיים מטרים מזרחה, בדרך עפר טובה. בעונה נראה את החלמוניות בערוץ מימיננו, ועל פני כל השטח. פורח באוקטובר נובמבר. אתר מקסים נוסף נמצא בנחל בוקר, סמוך לחוות נחל בוקר על כביש מספר 40, קילומטרים ספורים לפני צומת חלוקים (מצפון לחלוקים). כאן יש להגיע לחוות נחל בוקר – חוות הבודדים של הילדה ומשה זוהר, העוסקים בגידול כרך ליין, ולקבל מהם הדרכה כיצד להגיע בהליכה אל אחד משני אתרי הפריחה הסמוכים לחווה. יש לקחת בחשבון הליכה של חצי ק"מ, עד ק"מ ברגל מהחווה, עד לאתר הפריחה המרשים של החלמוניות.
פריחת הריבס במעלה ערוד- פרח אדום גדול ומרשים ממשפחת הארכוביתיים. פורח בחודש אפריל. מסלול למשפחות הכולל תצפית יפיפייה על מכתש רמון מזווית לא מוכרת ממעלה ערוד. הכניסה למסלול ברכב פרטי בדרך עפר, היוצאת לכיוון דרום מהכניסה לבורות לוץ על כביש 171 (כביש בה"ד 1). יש שילוט ברור המכוון למעלה ערוד. הדרך עבירה לכל רכב עד המעלה, כך שניתן לנסוע לאט עד למצפור בבטחה. המצפור עצמו נמצא במרחק של 3 ק"מ בדרך עפר טובה המסומנת בכחול.
רדו מהרכב בחניה ולכו למצפה, שווה כל דקה של מאמץ, אחרי שאיפת אוויר ארוכה של הנוף המשגע הזה חיזרו לרכב והמשיכו עוד כ200-300- בדרך העפר משני צידי הדרך חפשו את פריחת הריבס. פרח אדום עם עלים ענקיים השוכבים על הקרקע, לצידו של הריבס ניתן למצוא את הצבעוני הססגוני, צבעוני נדיר בצבע לבן. מומלץ לסיים בתצפית מהר רמון, ההר השלישי בגובהו במדינה - 1037 מטר. הגעה אליו דרך כביש 171 לכיוון מצפה רמון יש שלט מצוין עם דרך עפר טובה.

פריחת האירוס השחום בתל ערד - משפחת האירוסיים מונה מינים רבים בעולם כולו. ביניהם תת קבוצה הנקראת אירוסי ההיכל, המונה 54 מינים בעלי פריחה מרהיבה ומרשימה. האירוס השחום הינו אחד משמונה מינים אנדמיים הצומחים בא"י מתוך קבוצה זו. פרחיו שחורים גדולים ומרשימים מאד, והם מופיעים במקבצים המונים מספר גבעולי פריחה עד מספר עשרות גבעולים יחדיו. אתר הפריחה הנוח ביותר לביקור נמצא מדרום לתל ערד. יש להגיע בכביש 31 אל צומת תל ערד (מעט מערבה לערד), וכאן לפנות צפונה אל עבר התל. נכנסים לעבר הגן הלאומי תל ערד, וכאן חונים לפני הכניסה לאתר, כך שלא צריך לשלם כניסה. הגבעות החשופות שמדרום לתל, תחומות מדרום על ידי קו שדות מעובדים. במרחב זה נמצאת שמורת האירוס השחום. כל שנותר לעשות הוא לרדת מהרכב, וללכת לשוטט בשמורה הקטנה, עד שתתקלו בעשרות מקבצי פריחה מרהיבים של האירוס השחום.

פריחת האביב בנחל נוקד - נחל זה בשיא עונת הפריחה מרכז בתוכו מיני צבעונים, כלניות ואירוסים קטנים לצד שיחי רותם, עיריות ומצליבים שונים סביונים ואפילו את הבבונג המפורסם לחליטת תה מתוק. כל זה נמצא מטרים ספורים מהכביש ואיש אינו יודע....
במרכזו של הנחל עץ שיטה ענק ומשם שמו נחל העץ. הגעה אל המסלול מכביש 204 המחבר את דימונה – ירוחם וצומת חלוקים. בערך בק"מ ה- 136 יש שלט חום תיירותי ברור, המכוון לחורבת חלוקים ולנחל נוקד. הסימון בצבע אדום, מחנים את הרכב, ומטפסים במעלה הגבעה בדרך עפר טובה. יורדים לתוך הערוץ ונהנים מפריחה מדהימה. מנצלים את צילו של העץ למנוחה וקפה. נותנים לילדים לשחק ולהתרוצץ וחוזרים דרך אותה הדרך לרכב. (מומלץ לבדוק מצב פריחה לפני ההליכה בביס"ש שדה בוקר 6532016 –08. אורך המסלול עד לעץ וחזרה 2 ק"מ בלבד
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - פריחה בנגב

צימרים בסביבה

צימרים וחדרי אירוח באווירה מדברית כפרית, במקום ישנו גם חמאם.

אטרקציות בסביבה

מבנה מעוצב המשקיף אל נוף מדברי, בריכה טרמומינרלית, ספא עם מגוון טיפולים וחבילות לקבוצות.
בואו להנות מאטרקציה מיוחדת לכל המשפחה - פעילות יצירה בנושא השלום

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865