Untitled Document


טיול - חוות הבודדים

טיול מפה
טיול - חוות הבודדים איזור :  נגב
עונות מומלצות :  קיץ,סתיו,אביב,חורף
טיול - חוות הבודדים רמת קושי :   עם קצת מאמץ
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,ברכב פרטי
משך המסלול:   חצי יום עד יום
טיול - חוות הבודדים אורך מסלול :   כ- 25 ק"מ בנסיעה בין האתרים
מה באתר טיול - חוות הבודדים :
מיועד עבור: לכל המשפחה, וכן לקבוצות מאורגנות מכל סוג ומין.
עונת שנה מומלצת: כל השנה.
משך המסלול: חצי יום עד יום (תלוי בכמה חוות רוצים לבקר) מרחק הנסיעה בין כל החוות יחדיו נאמד בכמה עשרות ק"מ סה"כ. רוב חוות הבודדים משתרעות לאורך כביש 40, ומיעוטן נמצא בפינות נוספות ברחבי הנגב. סיורנו זה יתמקד בחוות של כביש 40.
ציוד נדרש: רכב לנסיעה בין החוות, מפת האזור (מפת כבישים מעודכנת וטובה מספיקה לכך), מצב רוח סקרני להכרות עם אנשים מעניינים – כדאי לבוא רעבים!!
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - חוות הבודדים
תיאור האתר

חוות חקלאיות צעירות המייצרות בראש ובראשונה יין טוב כבימי קדם. אוהלי אירוח, ייצור גבינות צאן, מסעדות מיוחדות, שמן זית, וכל זה מתובל באנשים נעימים עם סיפורים אישיים מעניינים.

על האיזור

מתקנים במסלול: המסלול עובר בין חוות מיושבות. בכולן יש שירותים, צל, מים ומקום לאירוח. לא מדובר באתרי פיקניק לציבור הרחב, אלא בבתים פרטיים. הכניסה למשפחות אינה כרוכה בתשלום, אך משלמים עבור המזון, ורכישת מוצרי חקלאות טריים של הנגב.

גישה למסלול

חצי יום עד יום (תלוי בכמה חוות רוצים לבקר) מרחק הנסיעה בין כל החוות יחדיו נאמד בכמה עשרות ק"מ סה"כ. רוב חוות הבודדים משתרעות לאורך כביש 40, ומיעוטן נמצא בפינות נוספות ברחבי הנגב. סיורנו זה יתמקד בחוות של כביש 40.
נוסעים בכביש מס' 40 בקטע שבין צומת טללים (מעט דרומה לכפר הנופש משאבים), לבין מצפה רמון. קטע זה מאכלס את מרבית החוות הפתוחות לקהל

מסלול

"דרך היין" ברמת הנגב, הינו שם מיתוג תיירותי לחוות הבודדים, שצצו כפטריות לאחר הגשם, שדרכי הנגב בעשור האחרון. מדובר בפרויקט התיישבות חדש, המתנהל בתמיכה פעילה של מועצה אזורית רמת הנגב, ובתיאום עם כל גורמי ההתיישבות בנגב. החוות כולן עוסקות בחקלאות, וחלקן גם בתיירות. על פי נוהל החוות, עליהן להתיישב במרחק קטן (לא יותר מק"מ אחד) מכביש ראשי, על מנת שלא לייקר את הקמת התשתיות. כל חווה מאוכלסת על ידי משפחה אחת, וברשותה כמה עשרות דונמים לפעילות חקלאית. החווה מקבלת תשתיות התיישבות מלאות (חשמל – מים – ביוב – טלפון – דרך גישה), וכן קרקע בהתאם ליוזמה החקלאית שנקטו בעלי החווה. חלק מהחוות פתחו שעריהן לתיירות, ומשלימות את הפעילות על ידי אירוח, הסעדה ומכירת מוצרים טריים ממעשי ידיהם.
נתחיל את סיורנו מצפון לדרום בצומת טללים. נחלוף על פני בסיס חיל האוויר משאבי שדה, ונגיע לאחר נסיעה קצרה אל חוות "מתנת המדבר", הממוקמת משמאל לכביש. שלט תיירותי חום, יפנה אותנו אל דרך הגישה לחווה. אוהל אירוח נעים יקבל את פנינו, ובו לילך, בעלי החווה. מתנת מדבר עוסקת בגידול עשבי תבלין ותועלת שונים ורבים, וביניהם פרחי הכרכום לגידול הזעפראן היוקרתי. אוהל האירוח משמש כמסעדה צמחונית טובה ומיוחדת, שלה תפריטים ייחודים.
לאחר מכן נמשיכה בכביש 40 דרומה, נחלוף על פני חוות קורנמל, המייצרת גבינות צאן קשות ברמה אירופאית מעולה (החווה לא תמיד פתוחה לקהל, ולכן לא נפרט אודותיה במסלולנו זה), ונבחין מימין בשלט חום, המכוון אותנו אל חוות נאות הצעירה. חווה זו בבעלות גדי נחימוב (לשעבר בעלי רשת מסעדות הבשר אל גאוצ'ו) עוסקת בייצור גבינות צאן רכות ומשובחות, ולצידן יוגורט בעל מרקם מיוחד וטעים. חנות מכר לגבינות, יינות, שמני זית, זיתים ושאר מעדנים לרשות המבקרים במקום. בעתיד הקרוב ייפתחו בחוות נאות חדרי אירוח כפרי מפנקים לרשות הנופשים בנגב. סיור מעניין במחלבת הצאן, ותמיד ישמח גדי לספר לכם את סיפורו האישי, ומה מעשיו במקום זה.
מחוות נאות נמשיך ונשים פעמינו אל חוות נחל בוקר, השוכנת בהמשך הכביש בתוך נחל בוקר. בית היין בחווה זו מציע ארוחות מצוינות, וכמובן יין טוב, המיוצר על ידי משה והילדה זוהר – בעלי החווה. בסמוך לחוות נחל בוקר, נבחין בכרם הענבים, ובקרבת מקום גם מצודת אצבוע העתיקה והמעניינת. בנובמבר פורחות כאן החלמוניות (!!). מכאן נמשיך בכביש 40, שיובילנו דרומה דרך צומת חלוקים. מכאן נרד דרומה הלאה אל עבר חוות כרמי עבדת המקסימה (החווה שוכנת מעט צפונה לעיר הנבטית העתיקה עבדת). חוות כרמי עבדת של איל יזרעאל מציעה אירוח לקבוצות עם סיור, סיפור המקום, ותה צמחים נהדר. גלריה יפה של חפצי אומנות ממתכת וקרמיקה, ובגולת הכותרת הינה היין והיקב של החווה (כלול בסיור). המבקשים ללון, יצמאו בחווה 6 חדרי אירוח מקסימים, ולצידן בריכות שכשוך מדבריות בסגנון גבי נחל. מקום מושלם לסיים את סיורנו עם כוס יין צונן, ופירות מהבוסתן!!
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - חוות הבודדים

צימרים בסביבה

צימרים וחדרי אירוח באווירה מדברית כפרית, במקום ישנו גם חמאם.

אטרקציות בסביבה

בואו להנות מאטרקציה מיוחדת לכל המשפחה - פעילות יצירה בנושא השלום
מבנה מעוצב המשקיף אל נוף מדברי, בריכה טרמומינרלית, ספא עם מגוון טיפולים וחבילות לקבוצות.

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865