Untitled Document


טיול - דרך השדות בנגב המערבי

טיול מפה
טיול - דרך השדות בנגב המערבי איזור :  נגב
עונות מומלצות :  סתיו,אביב,חורף
טיול - דרך השדות בנגב המערבי רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,בקלות,ברכב פרטי
משך המסלול:   כשעה וחצי ברכב
טיול - דרך השדות בנגב המערבי אורך מסלול :   20 ק"מ נסיעה
מה באתר טיול - דרך השדות בנגב המערבי :
מיועד עבור: לכל המשפחה, וכן לקבוצות מאורגנות מכל סוג ומין.
עונת שנה מומלצת: כל השנה.
ציוד נדרש: מפת האזור, משקפת שדה לתצפיות, מים, אוכל לפיקניק (מומלץ!)
משך המסלול: כשעה וחצי בנסיעה איטית ומדודה ברכב. הנסיעה כולה בדרך עפר כבושה היטב, בה יכול לנוע כל רכב, למעט לאחר גשמים עזים.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - דרך השדות בנגב המערבי
תיאור האתר

נופי "ארץ המישורים הגדולים" של מערב הנגב. שפע שדות מאופק לאופק, בשלל גוון וצבע, לפי עונות השנה המשתנות. הדרך עוברת בתוך שטחי חקלאות פעילים ומעניינים, בהם מגדלים מכל טוב הנגב. מתאים מאד למי שמעוניין להכיר מעט מקרוב את עולם המזון, והחקלאות הכפרית.

על האיזור

"דרך השדות" - חוויה חקלאית בחבל הבשור
עולם החקלאות מוכר לאוכלוסייה קטנה מאד בארץ ישראל. הריחות, הטעמים, הצבעים, האדמה, המרחבים ועימם שפע גווני הירוק, החום, וכל מה שביניהם... דרך השדות הינה חוויה אישית של קשר עם האדמה והאופק, ובאמת !! מתי בפעם האחרונה הוזמנתם להתרגש???

גישה למסלול

הכניסה לדרך היא מקיבוץ צאלים- כביש 222 (סיומה של דרך הבשור). לפני שער הקיבוץ, יש לפנות ימינה ומכאן עולים על דרך המלך ("דרך השדות"). מכאן הדרך משולטת לכל אורכה.

מסלול


חבל הבשור הינו פסיפס מרהיב של נופים ומרחבים. שטחים פתוחים של טבע ויער, חקלאות מתוחכמת, ויישובים כפריים הפזורים במרחבי המישורים רחבי הידיים. שדות הנפרשים עד קצה האופק, לצד חממות ופינות חמד אקזוטיות, משאיות ענק עמוסות גזר ותפוחי-אדמה, לצד בתי גידול חבויים של תבלינים ופרחי נוי – עולם עשיר, מרתק ומגוון, חוויה שכולה במרחב הפתוח.
לאורך הדרך ניתן לחוות ולהכיר שפע נופי חקלאות קסומים, באמצעותם תוכלו להשיב על כמה מהשאלות הבאות: האם יש סברס בלי קוצים? מה זה רוקט? היכן וכיצד גדל פרי האננס? איך קוטפים כותנה? כיצד זורעים תפוחי אדמה, ואם תפוח אדמה הוא השורש, וגם הזרע, אז מה בעצם הטעם לזרוע תופח אדמה, כשכל מה שנקבל הוא בסופו של תהליך עוד תפוח אדמה?
כיצד נראה מיון בטטות בשדה? מה זה קציר החיטה? איך נראה מקרוב פרדס פומליות? ומהיכן מגיעות למדפי הסופר מרקט עגבניות השרי? במהלך הנסיעה נוכל לראות ולהבין טכניקות מילוי ושאיבה של מאגרי מים, וכן להכיר מקרוב את ה"קו-נוע" – צינור ארוך על גלגלים...
לאורך התוואי המקסים תראו ותכירו את: ייצור זבל הקומפוסט המיוחד, שדות בוטנים, צנוניות, מלונים, עצי פאולינה, חווה לגידול יענים ולצד כל אלה, נופי מרחב ללא גבול.
החקלאות נמצאת בכל אשר תפנו, ולאורך כל הדרך. באשר תביטו, תראו את הטרקטורים הגדולים, או את מכונות האיסוף, את "קו-נועי" הענק, המשקים את השדות, ואת חממות הפרחים והירקות. רק להביט ולגמוא מלוא העין את הנוף והמרחב הפתוח.
לא צריך קבוצה מאורגנת, ניתן לבוא לבד בכל עונה, ובכל יום. "דרך השדות" היא נתיב פתוח שלאורכו שילוט הכוונה. בכניסות לדרך ניצבים שלטי מפה גדולים ולצידם מתקן המאכסן מפות בהם ניתן להצטייד ולצאת לדרך...
למטיילים ב"דרך השדות" נאמר: ברוכים הבאים וטיול נעים. החממות, הפרדסים, השדות החקלאיים וכל היופי שסביב הינם מקור פרנסה של משפחות רבות באזור זה. אתם מוזמנים לטייל, לראות ולהתרשם, לעצור לצד הדרך וליהנות ממראה עיניים בלבד!
• אין לקטוף או לאסוף תוצרת חקלאית.
• הכניסה לשטחים החקלאיים ללא מלווה/מדריך אסורה ועלולה להוות סכנה.
• חממות סגורות, כמו גם שדות פתוחים הם מחוץ לתחום.
רצוי לזכור כי באזור זה פועלים מוקדי תיירות מקצועיים, המציעים הדרכה איכותית, המשלבת את סיפור החקלאות עם המתיישבים, ההיסטוריה, וכל מה שיש בתווך...
המלצתנו לסיום היום הינה להגיע לחמאם צאלים. בריכת מים עגולה יפה ו"זקנה", שהוסבה בקיבוץ צאלים לחמאם פעיל ונעים. מי גופרית חמים הבוקעים מעומק רב, מהווים מקור פינוק מדברי אמיתי, שלצידו כל חוויות החמאם המוכרות והטובות. המקום פתוח בתיאום מראש לכל מבקר, ומומלץ ביותר. לתיאום טלפוני – 08-9989495, 052-3575271.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - דרך השדות בנגב המערבי

צימרים בסביבה

צימרים וחדרי אירוח באווירה מדברית כפרית, במקום ישנו גם חמאם.

אטרקציות בסביבה

מבנה מעוצב המשקיף אל נוף מדברי, בריכה טרמומינרלית, ספא עם מגוון טיפולים וחבילות לקבוצות.
בואו להנות מאטרקציה מיוחדת לכל המשפחה - פעילות יצירה בנושא השלום

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865