Untitled Document


טיול - הגן הלאומי חוף השרון

טיול מפה מה ב טיול
טיול - הגן הלאומי חוף השרון איזור :  מרכז
עונות מומלצות :  סתיו,אביב,חורף
טיול - הגן הלאומי חוף השרון רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,בקלות,בפסח
משך המסלול:   שעה - שעה וחצי
טיול - הגן הלאומי חוף השרון אורך מסלול :   1.5 ק"מ
מה באתר טיול - הגן הלאומי חוף השרון :
כתב: יעקוב שקולניק
אורך המסלול: 1.5 קילומטר
משך הטיול: שעה עד שעה וחצי
אופי המסלול: טיולי משפחות
עונה מומלצת: כל השנה, בקיץ מומלץ להגיע בבוקר או אחר הצהריים.
ציוד נידרש: מים , קרם הגנה, נעליים להליכה וכובע.
חניון נופש קרוב: בחניון שליד רחבת החנייה, בתוך גדר הגן הלאומי יש צל אקליפטוסים, שולחנות פיקנינק ומי שתייה.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הגן הלאומי חוף השרון
+תיאור האתר

גבוה מעל הים, מסלול טיולי משפחות קצר ונוח, 1.5 ק"מ , שעה - שעה וחצי.

גישה למסלול

ממתחם הקניות של שפיים נוסעים לכיכר הסמוכה לחנות "צומת ספרים". בכיכר פונים מערבה, לעבר הים. אחרי כיכר נוספת ובה שילוט הכוונה לגן הלאומי חוף השרון, הדרך הסלולה הופכת לדרך עפר. נוסעים בה, ולאחר כחצי קילומטר פונים בה דרומה ומגיעים לרחבת החנייה של חוף געש. ממשיכים עוד כ-800 מטרים, במקביל לגדר הגן הלאומי, וחונים ברחבת החנייה שבפינת הגדר. הכניסה לגן הלאומי חינם.

מסלול

הגן הלאומי חוף השרון הוא אזור מרהיב ביופיו, בעיקר בזכות רכס הכורכר הזקוף המתנשא 20 מטרים מעל פיסת חוף צרה, שבקטעים מסוימים רוחבה אינו עולה על עשרה מטרים. כשהים רוגש, הגלים מתנפצים אל הרכס התלול ומציפים את רצועת החוף כולה.
הגן הלאומי חוף השרון משתרע בין בתי שכונת ארסוף בדרום למכון וינגייט בצפון. רשות הטבע והגנים הכשירה את חלקו הדרומי של הגן הלאומי לביקור הקהל בקטע שאורכו כ-1,200 מטרים ורוחבו מגיע עד 400 מטרים. אזור זה מוקף כולו בגדר, והסיור בו מותר ברגל בלבד.
בשער הכניסה בנוי גרם מדרגות כפול המונע מעבר בעלי חיים. מעבר לו נמצא החניון בצל חורשת עצי אקליפטוס.
נצא מערבה בשביל המסומן אדום. נחלוף על פני שביל שסימונו כחול העולה צפונה, ונגיע חיש קל למרפסת עץ (התצפית הדרומית). זוהי נקודת תצפית מרהיבה על רכס הכורכר המתנשא זקוף מעל לחוף הצר. בדרום אפשר להבחין בארובות תחנת הכוח של אשדוד, ובצפון – במבנה הגדול של מלון "כרמל" בנתניה ובארובות תחנת הכוח בחדרה.
בהמשך הדרך צפונה נעבור ערוץ קטן היורד לחוף. כדאי לשים לב לאופי סלע הכורכר, הבנוי מלוחות דקיקים המונחים אלה על אלה. מעבר לערוץ נמצאת מרפסת התצפית הצפונית , הקטנה יותר מהדרומית, והיא תעניק לנו מבט נוסף על מצוק הכורכר. מכאן מסתעף מזרחה שביל המסומן בירוק. המעוניינים יוכלו לקצר ולחזור בו לתחילת המסלול.
נמשיך צפונה ונפגוש שביל שחור העובר בדרך רחבה. נמשיך בו עוד צפונה, ונטפס לעמדת תצפית השוכנת בנקודה הגבוהה ביותר ברכס הכורכר. מצפון נראים בתי נתניה, ומעליהם – קצה רכס הכרמל, ממול – מושב חרוצים, ובאופק – הרי שומרון. ביום בהיר נוכל להבחין בהר עיבל, ובאמצעות משקפת – אף בבתי העיר שכם.
השביל השחור יורד מנקודת התצפית לדרך העפר. מכאן מתפצל דרומה שביל שסימונו כחול, וספסלים פזורים לאורכו. סמוך למפגש השבילים נמצא ריכוז של אירוס הארגמן הפורח בפברואר.
לא נותר לנו אלא לשוב דרומה בשביל הכחול, לנקודת המוצא. בדרכנו נחלוף על פני בריכת השקיה מלאכותית, שנועדה להרוות את צימאונם של הצבאים שבגן הלאומי, אך היא מושכת אליה גם בעלי חיים אחרים, כמו שועלים ודרבנים.

ייחודי למקום

עניין מיוחד: יפה לבקר באיזור זה בכל עונות השנה, אך יפה מכולן היא עונת הפריחה העיקרית- באמצע פברואר. שיחי הרותם מכוסים אז בפריחה לבנה שופעת, איריס הארגמן פורח גם הוא וכמוהם גם מיני פרחים רבים אחרים.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הגן הלאומי חוף השרון

אטרקציות בסביבה

מרכז המבקרים האקולוגי בליבו של מפעל השפד"ן

מלונות בסביבה

150 חדרים למשפחות לזוגות, מרחק הליכה קצר מחוף הים, מרכז הקניות ומפארק המיים של שפיים

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865