Untitled Document


טיול - הר שזור

טיול מפה מה ב טיול
טיול - הר שזור איזור :  גליל המערבי
עונות מומלצות :  קיץ,סתיו,אביב,חורף
טיול - הר שזור רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,בפסח,כל השנה,מסלול מעגלי
משך המסלול:   כשעה
טיול - הר שזור אורך מסלול :   800 מ'
מה באתר טיול - הר שזור :
אורך המסלול: 800 מטר
משך הטיול: כשעה
אופי המסלול: טיולי משפחות, טיול מעגלי, קל עד בינוני, רובו בין עצי החורש.
עונה מומלצת: כל השנה.
ציוד נידרש: מים, קרם הגנה, כובע ונעלי הליכה.
חניון נופש קרוב: אין. אפשר לשבת בקחרת היער הקטנה המתוארת בתחילת המסלול.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הר שזור
+תיאור האתר

כתב: אמנון גופר - חורש קטן, תצפית מופלאה ומלכודת נמרים, מסלול קל עד בינוני, טיולי משפחות, 800 מטר, כשעה ומתאים בכל עונות השנה.

גישה למסלול

מכביש 85 (כביש עכו-צפת) פונים בכפר רמה צפונה ומטפסים בדרך הנופית (מס? 864) לעבר בית ג?אן עד חרשים. חונים ברחבת חנייה קטנה משמאל לכביש, 200 מ' לפני השער של מצפה חרשים.

מסלול

בלב הגליל העליון, בגבול שבין הגליל העליון לתחתון, מול נוף קדומים ובגובה 900 מטר, מסתתר מסלול טיול קטן בין עצי החורש הארץ?ישראלי. טיולנו ייקח אותנו אל תצפית עוצרת נשימה לנופי הגליל התחתון, ואל מלכודת נמרים נדירה שנותרה על עומדה מאז הילכו חתולי ענק אלה במחוזותינו.
את מסלול ההליכה נתחיל ברחבת החנייה הקטנה שבה חנינו.
אנחנו נמצאים בשולי גוש הרי מירון, באזור הגשום ביותר בארץ, והשפעתה של רמת המשקעים על הצומח ועל התפתחותו במרחב ניכרת כאן ביותר. נצא מרחבת החנייה דרומה, וכבר בצעדינו הראשונים ניבלע לתוך שביל מוצל בין עצי החורש ונצעד בו 
כ-100 מטר אל קרחת יער קטנה ורומנטית.
עצי האלון והאלה חברו להם כאן יחדיו כדי לתת לנו את המקום המוצל והקריר הזה, פינת חמד למנוחה ולארוחת פיקניק נעימה.
נביט סביבנו ונגלה שאנחנו עומדים בלב “אמבטיה?, הנקראת בשפה מקצועית "דולינה" , והיא תוצר של המסת סלעי גיר על ידי מים וצניחת הקרקע כתוצאה מהמסה זו.
מקרחת היער נצא בשביל ופנינו לדרום-מזרח. זהו שביל מעגלי אשר ב-10 דקות הליכה מתונה בין עצי החורש יביא אותנו אל גולת הכותרת – תצפית הר שזור .
כאן כנראה תיעתק נשימתנו. הנופים הנשקפים מהר שזור הם מהמיוחדים והייחודיים בנופי ארצנו: מתחתינו פרוסה בקעת בית הכרם, וכשמה כן היא – מלאה כרמי זיתים לרוב, ובלבה העיר כרמיאל; בהמשכה נראה את רכסי הגליל התחתון – כמון, יודפת וטורען – חוצים ממזרח למערב, ומרחוק את פסגתו העגולה של הר תבור (ביום של ראו?ת טובה נוכל לראות גם את הכנסייה שבראשו); מבט מערבה יקלוט את תמונת מפרץ חיפה על אוניותיו, ומבט מזרחה – את ימת כינרת ורכס ארבל הצונח אליה.
מכאן נמשיך לטייל עם השביל מערבה, לאורך המצוק ושיפולי החורש, והנוף לשמאלנו. לאחר כ-250 מטר מתחיל השביל לטפס על קו סלעים קטן, וממש לפני המישור, משמאל לשביל, ניצבת מלכודת הנמרים .
לא קל להבחין בה, ורבים עוברים לידה כאילו גל אבנים היא. שימו לב לתמונה בעמוד שמ?מול, ובאשר לשיטת פעולתה - הפעילו את דמיונכם.
מכאן, מרחק 200 מטר, נגיע אל תוך מצפה חרשים, שהוקם בשנת 1980 כיישוב קהילתי, ובתיו טובלים בחורש מתוך מטרה לשמור על צביונו כיישוב אקולוגי.
משער המצפה נלך 200 מטר נוספים אל מחוץ ליישוב, ואנחנו כבר בחניית הרכב.

ייחודי למקום

עניין מיוחד: בכפר בית ג'אן הסמוך פורחת אדמונית החורש בתחילת האביב ( אפריל ותחילת מאי)
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הר שזור
מאלק מאלק סלאלחה מורה דרך ושלח || 04/11/2016
סיור הר שזר מאוד יפה ומומלץ לכל הגילאים חבל רק שלא נגיש לנכים אם אתם כבר באזור מוממלץ בחום לבקר בבית גן הנמצאת בלב שמורת הר מירון ולהנות מתצפיות עוצרות נשימה ומסיורים בסימטאות הציוריות של הכפר ולהנות מהאוכל וקבלת הפנים היפה של התושבים וגם לבקר בפסטיבלים הרבים הנערכים כל שנה בכפר כמו אדמונית החורש בפסח וקטיף הדודובן מיוני עד אוגוסט ןמפסטיבל כאן זמאן בסוכות והזית בנובמבר וגל להנות מהשלג בחורף ברגע ששומעים בתחסית שלג בהרי הצפון זה בית גן ברוך בואכם תמיד בנוסף תוכלו להנות מהרצאה מאלפת על העידה הדרוזית מוצא דתי ומורשת והקשר עם שאר הדתות
 

צימרים בסביבה

קיבוץ תובל מציע לכם אירוח לכל המשפחה ב-29 יחידות אירוח מאובזרות. אירוח תובל מתאים גם לנופשים מטיילים וגם לכנסים, סדנאות ואירועים ומשפחתיים.

אטרקציות בסביבה

שלל אטרקציות תיירותיות, אתרים היסטוריים, מסעדות, מוזיאונים ועוד ... את כל המידע ניתן לקבל במרכז המבקרים.

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865