Untitled Document


טיול - הר ברניקי

טיול מפה מה ב טיול
טיול - הר ברניקי איזור :  טבריה כנרת והעמקים
עונות מומלצות :  סתיו,אביב,חורף
טיול - הר ברניקי רמת קושי :   בקלות
מאפייני הטיול :   טיולי משפחות,בקלות,ברכב פרטי,ברכב וברגל,בפסח,מקסימום שעה,חורף,סתיו,אביב
משך המסלול:   כשעה
טיול - הר ברניקי אורך מסלול :   שיטוט באתר
מה באתר טיול - הר ברניקי :
הר ברניקי וכנסיית העוגן
אורך המסלול: שיטוט באתר
משך הטיול: כשעה
אופי המסלול: נוח, מתאים לכל המשפחה
עונה מומלצת: סתיו, חורף ואביב. אם הגעתם בקיץ - מומלץ להגיע לכאן לקראת שקיעה, בגלל החום הכבד השורר כאן בשעות היום, ובעיקר משום שאז השמש בגבכם והמראה מרהיב ביותר.
ציוד נדרש: נעלי הליכה, כובע, מים וקרם הגנה.
חניון נופש קרוב: ביער שוויץ (הר ברינקי יושב בשוליים המזרחיים של היער) במקום חניוני קק"ל עם שולחנות פיקניק ומתקני שעשועים לילדים .

עניין מיוחד: מתחם הר מצוי הפארק הארכיאולוגי של טבריה. כדאי לבקר בשרידי העיר הרומית, ובהם שער העיר הדרומי עם שני המגדלים העגולים - מבנה ייחודי בארץ ישראל. בימים אלה (2009) נערכות במקום עבודות לשיקום התיאטרון הרומי.

דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הר ברניקי
+תיאור האתר

שרידים ביזנטיים ותצפית מרהיבה אל הנוף / כתב מוריס צמח

משך הטיול: כשעה
אורך המסלול: שיטוט באתר
אופי המסלול: נוח, מתאים לכל המשפחה
עונה מומלצת: אביב, סתיו וחורף

גישה למסלול

נוסעים בטבריה ברחוב הגליל (כביש 90), רחובה הראשי של "העיר התחתית", דרומה עד חוף גיא, ופונים ימינה (מערבה) לרחוב השילוח. ממשיכים עד רחוב טולדנו, ונוסעים בו, בעקבות השילוט, אל הר ברניקי. בהמשך הדרך בחלקה אינה סלולה, אך היא מתאימה לכל סוגי הרכב. חונים ברחבת החנייה שבקצה הדרך.

מסלול

הר ברניקי מתנשא 190 מטרים מעל פני הכינרת. בזכות מיקומו וגובהו הוא הנקודה המומלצת ביותר לתצפית על אתרי טבריה העתיקה, על העיר החדשה ועל האתרים שסביבה. ההר נקרא על שמה של ברניקי היפה, בתו של אגריפס הראשון, נינתו של המלך הורדוס ואהובתו של טיטוס מחריב ירושלים. לכשנתגלה האתר כאן לראשונה בשנת 1887 על ידי גוטליב שומאכר, מהנדס וארכיאולוג חובב, כינו אותו הערבים: קצר בינת אל?מאלק (ארמון בת המלך). ואולם ככל שנחשפו הממצאים בשנות ה-70 של המאה ה-20, התברר כי הכנסייה, ששרידיה נמצאים על ההר, נבנתה 600 שנים אחרי תקופת ברניקי.
מרחבת החנייה נרד בשביל מסומן שאורכו כ-300 מטרים אל שרידי הכנסייה הביזנטית-הצלבנית. שחזור של הכנסייה העתיקה מאפשר לנו להבחין במ?תאר הכללי של המבנה. מימין לשביל נראית חומת המתחם הסוגרת על מנזר ביזנטי, שהמבנה המרכזי בו הוא כנסייה. הכנסייה נבנתה במאה השישית לספירה, בימיו של הקיסר יוסטיניאנוס, בתחומה של העיר טבריה מוקפת החומה.
במקומה של במת התפילה, שהייתה בתוך מבנה הכנסייה, נמצאת אבן בזלת שחורה, ובמרכזה ק?ד?ח. זוהי אבן פולחן שמשקלה 478 ק"ג, ויש הסוברים ששימשה קודם לכן עוגן לספינה בכינרת (מכאן הכינוי שניתן לכנסייה - כנסיית העוגן). באגף המערבי של הכנסייה נבחין בבור מים גדול שאגר מי גשמים ובפסיפס שעיטר את הרחבה סביב.
התצפית מכאן רחבה ומרהיבה: מעלינו, ממערב, מוריק יער שווייץ המכסה את המורדות המזרחיים של רמת פוריה; מתחתינו משתרע הפארק הארכיאולוגי של טבריה מהתקופה הרומית-הביזנטית; בכיוון צפון וצפון-מזרח ניבטת כל העיר טבריה (למי שמתכנן טיול בטבריה מומלץ להתחיל כאן), וממזרח – הכינרת פרוסה תחתינו במלוא יופייה, והרי הגולן משמשים לה רקע מהודר.
מומלץ להצטייד באורך רוח, לשבת בנחת אל מול הנוף עוצר הנשימה וליהנות מהמראות סביב.
דירוג הגולשים:
הוסף המלצות על טיול - הר ברניקי

צימרים בסביבה

כפר הנופש עין גב, מוקף מרחבים ירוקים ומשקיף אל הכנרת, יחידות נופש מאובזרות למשפחות.

אטרקציות בסביבה

חמת גדר- מציע גן עדן ישראלי עם שלל אטרקציות לכל המשפחה.
שייט מהנה בקאנו אינדיאני! מגוון אטרקציות לכל המשפחה ולקבוצות לחצו להדפסת קופון!
מרכז מבקרים המאפשר צפייה במחזור החיים של הברווז. במקום גם פינת ליטוף והאכלה ופינת יצירה.

מסלולי טיול

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865