חורף חם בנהריים בגשר

מחזון החשמל לאנרגיות מתחדשות - מ"נהריים בגשר"  ועד "חוות הרוח" בגלבוע
 


הצטרפו אלינו לסיור על אנרגיות פורצות דרך מ-1920, דרך היום ואל העתיד...בין שדות חקלאיים, הרי הגלעד, נהר הירדן והגלבוע נצא למסע על אנרגיה ירוקה ומתחדשתבכל נקודה שנגיע אליה בטיול ישנו עבר, הווה ועתיד

סיור "חזון ישראלי"
נצפה בדגם ומיצג מרהיב עם אורות, מים וסכרים המספר את סיפורו של ה"סטארט-אפ" הישראלי הראשון - פינחס רוטנברג ותחנת החשמל ההידרואלקטרית שהקים.
נספר את סיפור הקיבוץ וסיפורם המיוחד של החלוצים שהתיישבו במקום, לחמו בעוז, נאחזו בקרקע ובנו את ביתם.
נעבור את גדר המערכת, נחלוף דרך החאן הממלוכי מן המאה ה-14 , נוף פראי שפע עופות מים וצמחייה. נגיע אל גדת נהר הירדן ושלושת הגשרים ההיסטוריים הנטויים מעל החאן. נרד אל המצפור לזכרה של אסתר ארדיטי ז"ל, שהייתה חובשת בחיל האוויר והצטרפה לכוח של הצנחנים בפריצה לירושלים 1967, נשמע את סיפור גבורתה ואת הסיבה לכך שקיבלה את עיטור המופת מהרמטכ"ל משה דיין.
 
סדנת פוקצ'ות באגדת לחם
"אגדת לחם" - סיפור מופלא על תנור לבנים ששרד מאז 1924,שופץ עם המון אהבה ופועל כמו פעם על מבער גדול וחום לבנים מיוחדות. כיום מתפעלים ממנו המבקרים, מפשילים שרוולים ונהנים מסדנת פוקאצ'ות חגיגיות, פונץ' אלכוהולי לחימום האווירה, שתיה קרה וכמה סודות להצלחה.
 
אנרגיות נקיות
מאתר נהריים בגשר, נמשיך למרכז המבקרים לאנרגיות נקיות בגלבוע. המרכז נמצא במרכזה של חוות טורבינות רוח חדשה הניצבת בראש הגלבוע. בחווה 14 טורבינות ענק בגובה 75 מטר המפיקות חשמל נקי וידידותי לסביבה. בצמוד לטורבינות נבנה מאגר מים ענק, 2.7 מיליון קוב מים, שהוא חלק ממערכת חדשנית ופרויקט הנדסי אדיר ממדים לאגירת אנרגיה וייצור חשמל. מרכז המבקרים מאפשר לגעת, לשמוע, לראות מקרוב וללמוד על אמצעי ייצור ידידותיים לסביבה. 
במרכז המבקרים מרפסת תצפית מרשימה על עמק המעיינות והרי הגלעד, סרט על כוחה של הרוח ועמדות אינטראקטיביות ללמידה על טורבינות רוח. לאחר ביקור של כחצי שעה יוצאים לטיול בשביל הטורבינות.
משך הפעילות:  3-4  שעות

 
נשמח לארח אתכם אצלנו.
צוות נהריים בגשר
לפרטים והזמנות: 04-6753336, 04-6752685 פקס:04-6709387 מייל: museum@012.net.il  

 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865