פסטיבל חורף של ציפורים

פסטיבל חורף של ציפורים נפתח ומזמין את הקהל הרחב ליהנות ממגוון של אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה.

החורף כבר כמעט בפתח וזה הזמן לעבור על רשימת הפסטיבלים, המתקיימים במהלך תקופה זו. פסטיבל חורף של ציפורים שמתקיים בכל שנה מאז שנת 2010, הוא פסטיבל בינלאומי, אליו מגיעים חובבי צפרות מהארץ והעולם, וגם לא מעט משפחות עם ילדים. הפסטיבל פתוח לקהל הרחב, והוא ללא ספק הזדמנות ללמוד על נדידת הציפורים, לפגוש מקרוב זנים שונים של ציפורים, ובעיקר ליהנות ממבחר של אטרקציות ופעילויות.

מה מציע הפסטיבל ?
פסטיבל חורף של ציפורים מתחיל ב – 6.12.14 ונמשך עד ה – 22.12.14.
במשך 17 ימים מתקיימים אירועים רבים במסגרת הפסטיבל המתמקדים בצפרות, ובתחומים נוספים הקשורים אליה. הפסטיבל נערך בכמה מוקדים: בשמורת הטבע עין אפק, בשמורת החולה ובשמורת גמלא. מדובר בשלוש שמורות טבע יפהפיות, שמורות המציעות גם לא מעט מסלולי טיול בקרבתן ואתרים מעניינים.

למי זה מתאים: הפסטיבל מתאים כמובן לחובבי הצפרות, ולכל מי שמתעניין בתחום. השתתפות בפסטיבל היא פתרון נהדר למשפחות המחפשות פעילות מעניינת באחד מסופי השבוע במהלך חודש דצמבר, וגם לכל מי שמבקר בצפון בתקופה זו.

 

להלן האירועים המתקיימים בכל אחד ממוקדי הפסטיבל:
שמורת עין אפק
שמורת עין אפק, שנמצאת בסמוך לעיר עכו, היא אחד המוקדים המרכזיים בפסטיבל זה. במסגרת הפסטיבל נערכים בשמורה מגוון רחב של אירועים המתאימים לכל הגילאים. אפשר למצוא בשמורה בריכות מים טבעיות, צמחיית מים עשירה, נופים מקסימים וכמובן גם שפע של ציפורים.
הנה כמה מהאירועים בשמורה במהלך הפסטיבל:
• אירוע הפתיחה של הפסטיבל כולל הופעה של הרכב נגנים אירי, המשתלב באופן מושלם עם המראה היפה של השמורה כולה.
• מפגש עם צפר השמורה, הבוחן את ציפורי השיר לצרכי מחקר.
• הרצאת "קול קורא לנדוד, לנדוד", המתמקדת בנדידת הציפורים.
• סיורים מודרכים בשמורה, המפגישים את המבקרים עם עולם החי ועולם הצומח.
• תערוכת צילומי ציפורים - חובבי הצילום יוכלו ליהנות מצילומים של צלמים מקצועיים שעקבו אחר ציפורי השמורה, ומצליחים להמחיש בצילומיהם עד כמה יפה, צבעוני ומיוחד הוא עולם הצפרות.
• פעילויות חנוכה שונות לילדים - מכיוון שפסטיבל זה ממשיך גם במהלך חג החנוכה, זוהי הזדמנות נפלאה להגיע עם הילדים וליהנות משלל הפעילויות שמוצעות במקום.
כמה זה עולה: תשלום דמי הכניסה אל האתר - מבוגר: 22 ₪, ילדים ונוער: 10 ₪. אין צורך בתוספת תשלום עבור הביקור בפסטיבל.

שמורת החולה
שמורת החולה נחשבת לשמורת הטבע הראשונה של ישראל ולאחד מהאתרים הבולטים ביותר באזור. לאורך כל השנה היא מושכת אליה מבקרים רבים מכל הגילאים, בזכות מגוון בעלי החיים וגם האגם שבה.
הנה כמה מהאירועים שמתקיימים בשמורה במהלך הפסטיבל:
• המבקרים בשמורה יוכלו לצאת לסיורי שקיעה בשעות הדמדומים, אז אין בשמורה מטיילים רבים, וניתן לחוות אותה מקרוב.
• סיורי נדידת ציפורים - סיורים המתאימים גם לילדים תוך שימוש במגדירי ציפורים המספקים מידע רב למשתתפים, וגם לצעירים שביניהם. הסיורים מתמקדים בנדידת אלפי הציפורים ועופות המים המבקרים בשמורה במהלך תקופת הנדידה.
• בשמורה ממוקם מרכז מבקרים בשם "עופוריה" שבו ניתן לצפות בסרט תלת מימד, הממחיש באופן ממשי את מעוף הציפורים הנודדות.
כמה זה עולה: עלות סיורי השקיעה : 45 ₪ למבוגר ו- 30 ₪ לילד. הפעילויות האחרות אינן בתוספת תשלום, מלבד התשלום עבור דמי הכניסה לאתר: למבוגר 35 ₪, ילדים ונוער - 21 ₪.

שמורת גמלא
שמורת גמלא נמצאת לא רחוק מהעיר קצרין, במרכז רמת הגולן. השמורה מציעה למבקרים בה מסלולי טיול נהדרים, תצפיות מרהיבות וגם שני נחלים שניתן לצעוד לאורכם. מי שמגיע לשמורה לכבוד הפסטיבל יוכל לנצל את ההזדמנות כדי לטייל בסביבה וליהנות גם מהנופים המרהיבים שסביבה.
הנה כמה מהאירועים בשמורה במהלך הפסטיבל:
• בכל אחת מהשבתות, בהן נערך הפסטיבל (בתאריכים: 6.12, 13.12, 20.12), מוצע לאורחים מפגש מרתק עם צלמי טבע, המתעדים את נדידת הציפורים ואת בעלי הכנף מזוויות שונות. צלמי הטבע פבלו רודאף, ליאור כסלו ושי סנדרוביץ' מספרים בכל אחד מהצילומים שלהם את סיפורם יוצא הדופן של בעלי הכנף, תוך מעקב אחר התנהלותם ובחינתם מקרוב.
• הדרכה לאורחי השמורה, אותה מעבירים פקחי השמורה, המתמקדת בעופות הדורסים של השמורה וכוללת מידע רב אודותיהם.
כמה זה עולה: כל אחת מהפעילויות שבשמורה איננה בתשלום, מלבד דמי הכניסה: למבוגר – 29 ₪, ילדים ונוער: 15 ₪.
 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865