פסטיבל ימי ענף הזית ה-20

פסטיבל ימי ענף הזית מתקיים השנה זו הפעם ה-20. בתי בד, מרכזי מבקרים, מטעי זיתים, מסעדות ואטרקציות שונות ישתתפו בחגיגות המסיק המסורתיות בגליל, בגולן ובעמקים.

עץ הזית, העץ העתיק והיפהפה אשר נותן את פירותיו לעת סתיו, הוא מקור לחגיגה, טקסיות ועשייה רבה. לאורך ההיסטוריה של צפון הארץ, מזה אלפי שנים בעונה זו נמסקים אינספור עצי הזית על ידי אנשים בכל גיל ומכל שכבות האוכלוסייה, בתקופה מרוכזת של עשייה שמחה, וייצור השמן המוכר והטוב ביותר בעולם - שמן הזית.

פסטיבל ימי ענף הזית הוא חגיגה של תרבות, זיתים ושמן, אירוע מיוחד בו ענף הזית והרשות לפיתוח הגליל מזמינים את כל עם ישראל לפגוש את עולם הזית מקרוב, בעונה המיוחדת הזו, שכולה טיב הארץ ופירותיה הנפלאים.

הפסטיבל המיוחד נחגג כבר למעלה מעשרים שנה ברחבי הגליל, הגולן והעמקים, וכולל שיתופי פעולה של למעלה משישים ישובים. הפסטיבל, המציע פעילויות לכל המשפחה סביב עולם הזיתים והשמן, הוא אחד האירועים העשירים ביותר מבחינה תרבותית, קולינארית ותיירותית, אירוע מיוחד בנוף הישראלי, אירוע שחובה להכיר.
 

תכני הפסטיבל, ועשייה מקומית
את הפסטיבל פותח כנס הזית השנתי, שנערך ללא תשלום, ומזמין חובבי שמן זית ואנשי מקצוע מהתחום ליהנות ממפגש ייחודי ומידע עדכני ונרחב על עולם הזית בישראל. התיירות, התעשייה, האיכויות, הביקוש והסוגים השונים, כל הנושאים הסובבים את התחום המרתק יידונו בהרחבה, בכנס אותו מעבירים מומחים בעלי שם, כל אחד בתחומו הוא.

מעבר לכנס מחכה למבקרי הפסטיבל עולם ומלואו של תכנים ועשייה, התנסות מהנה וחוויות חדשות, והכול בנוף הירוק והמרגש של הצפון היפה. מסיורים מודרכים והסברים על תהליך הגידול, המסיק ויצירת שמן הזית, דרך שיעורים על סגולות שמן הזית ברפואה ובבישול, תוך הכרות עם המיתוסים והפולקלור המקומי הנרחב.

סיורים בבתי הבד, התנסות בעבודה עם אבני הריחיים העתיקות, טעימות של שמנים שונים מזני הזיתים הרבים של חבל הארץ הפורה, והתנסות בטעימת השמן הראשון, הטהור והייחודי ביותר, החלק בשמן שסביבו אגדות ואמונות רבות.

 

על בתי הבד המקומיים
הפסטיבל הוא שותפות מיוחדת של עשרות עסקים מקומיים בכל סדר גודל, שיתוף פעולה מבורך שהשפעותיו מהדהדות באזור חודשים רבים לאחר תום הפסטיבל. לפניכם חלק מבתי הבד המשתתפים באירוע המרגש, ובכל אחד חוויה שונה וייחודית.

בית הבד של ארץ הגשור מזמין את אורחיו לשיעור על טעימה וזיהוי זנים ואיכויות של שמן הזית, בעת שבית בד ויקב גורן, זוכה התחרות הבינלאומית לשמן הזית הטוב בעולם, מזמין אתכם ללמוד על זיהוי שמן מקורי מול מזויף. להורדת קופון הנחה לרכישה בחנות בית הבד לחצו כאן

חוות היצרנים בכפר קיש מציעה מסיק עצמי לכל המשפחה, לצד תפריט גורמה רב טעמים, ובית הבד של ריש לקיש שבמושב ציפורי מזמינים את הילדים לסדנת הכנת זיתים כבושים ואפייה מסורתית בטבון ייחודי.

בית הבד אל זייתון שבפקיעין מזמין את המבקרים לסיור מעמיק על הכנת שמן הזית במקום, ובית הבד של כפר קדם מציע פגישה ייחודית עם שחזור של חיי היהודים בגליל מזמנים אחרי, כפי שחיו לפני 2,000 שנים, עם עשיית שמן זית מסורתית, טעימות ורכיבה על חמורים.

מגון הפעילויות והאפשרויות בפסטיבל ימי ענף הזית נותנות מענה לכל המשפחה, וקשת שלמה של חוויות גסטרונומיות וחינוכיות שמרגשות אלפי מבקרים כבר למעלה מעשרים שנות חגיגה.

 
 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865