יום הזכרון ויום העצמאות ביד לשריון

 ביום הזכרון וביום העצמאות יתקיימו באתר יד לשריון אירועים המציינים את הימים החשובים והמיוחדים האלו.

במהלך יום הזכרון ובמסגרת יום העצמאות מתקיימים ברחבי הארץ אירועים שונים, המציינים את הימים החשובים האלה ומאפשרים לכל אחד מאתנו לקחת חלק בתיעוד, בזכרון וגם באווירה המיוחדת, הנלווים להם. ביד לשריון, המשמש כאתר הנצחה לזכרם של חללי חיל השריון שנפלו במערכות ישראל, מתקיימים בכל שנה אירועים שונים הן ביום הזכרון והן ביום העצמאות. אירועים אלה מושכים אל האתר מבקרים רבים וגם לא מעט משפחות, שיקיריהם נפלו במלחמות השונות, בהגנה על אדמת הארץ.

מעט על המקום
אתר ההנצחה הידוע, יד לשריון, שהוקם באופן רשמי בסוף שנות השבעים, נבנה באחד האתרים החשובים בארץ, בלטרון, השוכן במקום אסטרטגי ובולט מאד, ובו נערכו קרבות רבים, עוד מתקופת התנ"ך ועד למלחמת ששת הימים. האתר הוקם לכבודו של החיל, שלקח חלק פעיל וחשוב מאד במערכות ישראל השונות ואף תרם לא מעט לביטחונה של המדינה. במקום ישנו מוזיאון לתולדות חיל השריון, אוסף של טנקים, לרבות כלי מלחמה נדירים במיוחד, רכב קרבי משוריין וגם כותל של שמות, שעליו חקוקים שמותיהם של כל חללי החיל שנפלו במלחמות ישראל או במהלך שירותם הצבאי. בכל שנה מתקיימים ביד לשריון אירועים וטקסים שונים, המציינים את חשיבותו של המקום ומזכירים לכולנו את הנופלים שהקריבו את חייהם ונפלו במהלך שירותם הצבאי.  
 

 

על האירועים המתקיימים ביד לשריון
רשימת האירועים, המתקיימים ביד לשריון במהלך יום הזכרון ויום העצמאות:

יום הזכרון - ביום הזכרון לחללי מערכות ישראל, ב – 22 במאי, יתקיים ברחבת כותל השמות שביד לשריון, טקס מיוחד ליום הזכרון החל מהשעה 11 בבוקר. הטקס יתחיל בצפירת דומיה וימשיך בהשתתפותם של מפקדי השריון, יחידות השריון השונות, תלמידי בתי הספר ומוריהם וכן גם בהשתתפותן של משפחות שכולות.

יום העצמאות - במהלך יום העצמאות, במסגרתו יהיה פתוח האתר למבקרים בין השעות 8:30 - 16:00, יערכו ביד לשריון תצוגות של מגוון החילות השונים, לרבות הסברים על הכשרתם של הלוחמים, הסברים על כלי הצבא השונים שבהם נעשה שימוש ועוד. מבין החילות שיוצגו במקום, יופיעו חיל השריון, חיל התותחנים, חיל ההנדסה הקרבית וגם חיל הרגלים והצנחנים. הדרכות אלו תועברנה הן בשפה העברית והן בשפה האנגלית.   

 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865