8 המלצות לטיולי פריחות

במהלך החורף והאביב מתכסים נופי הארץ בשלל פריחות צבעוניות. ליקטנו עבורכם 8 המלצות לטיולי פריחה שלא יותירו אתכם אדישים

חובבי הטבע והטיולים, יוכלו למצוא בארץ מבחר נהדר של מסלולים, המתמקדים בפריחה המשגעת שמציע כל אזור ואזור. אם אתם מעוניינים לצאת למסלול כזה, הנה 8 טיולי פריחות, המשלבים בין ניחוחות נהדרים למראות בלתי רגילים. אז, קדימה, בואו נצא לדרך:1. פריחת כלניות בשדה במנחת מגידו – בין החודשים ינואר עד מרץ, רגע לפני האביב, מתמלא אזור מנחת מגידו המפורסם, בשלל של כלניות. זהו טיול פריחה נהדר, המתאים גם הוא לכל המשפחה, וכולל מראות נהדרים של כלנית מצויה בצבעי אדום, סגול וגם לבן. טיול פריחה זה יכול לשלב במסגרתו גם ביקור בחורשת האקליפטוסים הצמודה למנחת, שבה פורחים פרחים מזנים נוספים, המשווים למקום כולו מראה צבעוני במיוחד.
 

2. פריחת תרמוסים ליד נתיב הל"ה – עונת האביב, ובעיקר בין החודשים מרץ ואפריל, היא הזדמנות לצאת אל טיול פריחה משגע בסמוך לנתיב הל"ה. מדובר במסלול הליכה קצר, המתאים לכל הגילאים, ובמיוחד למשפחות עם ילדים. מסלול זה מתמקד בפריחת התרמוסים, הצובעים את האזור כולו בצבע כחול מקסים, שאסור לפספס. 
 

3. פריחת רקפות ליד גלעד ברמות מנשה – מי שמחפש טיולי פריחה, המשלבים בין נופים נהדרים לפריחות צבעוניות, רמות מנשה הן ללא ספק היעד המתאים. באזור זה, בעונת החורף והאביב, רגע לפני שהטמפרטורה באזור מתחממת, צצה לה פריחה נפלאה של רקפות, לצד פרחים נוספים, כמו כלניות וגם אירוסים. זהו טיול פריחה פופולארי מאד בעיקר למשפחות עם ילדים ובמיוחד במהלך סוף השבוע.
 
4. פריחת אירוס הביצות בשמורת נוב – זהו טיול פריחה מומלץ מאד בכל עונת החורף. בין החודשים דצמבר לינואר מושכת אליה שמורת נוב מטיילים רבים, המעוניינים לצפות בפריחת אירוס הביצות ולשלב גם הליכה באזור, הכוללת מסלולי טיול קצרים וקלים.

5. פריחת אירוס שמורת פולג – עונת האביב היא הזדמנות נפלאה לצאת לשמורת פולג וליהנות מפריחת אירוס משגעת. במקום ישנו גם מסלול הליכה קל, המתאים למשפחות עם ילדים בטווח גילאים רחב ונחשב לאחד מתוך מבחר של טיולי פריחה מומלצים.
 

6. פריחת אירוס נצרתי בהר יונה – לא רחוק מהעיר נצרת, אפשר למצוא הר מרהיב, הצופה אל הגליל התחתון ומציע, מלבד הנופים המרהיבים שנשקפים ממנו, גם פריחת אירוס נצרתי בצבעי אדום וסגול. אל הטיול מומלץ לצאת בשלהי החורף, אז מתמלא האזור בפריחה המקסימה הזו.


7. פריחת אירוס הגלבוע בגלבוע – לא בכדי מושך אליו הגלבוע מטיילים רבים. אירוס הגלבוע הסגלגל ממלא את הגלבוע, ובמיוחד את פסגתו של הר ברקן, בניחוחות ובמראות מיוחדים בכל חורף, ובעיקר לקראת סופו.

8. פריחת אדמונית החורש בהר מירון – טיול פריחה זה מתמקד בהר מירון, שנמצא לא רחוק מצפת, ומציע פריחה משגעת של אדמונית החורש, אך יש לקחת בחשבון כי מדובר בתקופה קצרה במיוחד שאורכת כשבועיים בלבד. את הפריחה ניתן למצוא במהלך חודש אפריל ואפשר לשלב לצד הצפייה בה גם טיול מעגלי העובר בנקודות מיוחדות באזור.
 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865