הצעה ליום כיף בצפון

מתעצלים לתכנן את החופשה הבאה שלכם בצפון? קשה לכם לבחור ממגוון האפשרויות? את העבודה הקשה אנחנו כבר עשינו, מה שנשאר זה פשוט לנסוע וליהנות.

אחד מהאזורים היפים ביותר בישראל, ובמיוחד לטיולים, הוא צפון הארץ. ניתן למצוא בו פינות חמד פסטורליות, אטרקציות מהנות וייחודיות, ובמיוחד הרבה ירוק מסביב. הכנו עבורכם רעיון למסלול לטיול של יום כיף בצפון, ולכם נשאר רק להתארגן ולצאת לדרך.

יום הכיף יתחיל בפינה קסומה בשם עין פוריה. לפני מספר שנים, הקרן הקיימת לישראל הכשירה שביל נוף שזוכה לתחזוקה יסודית מאז, מעל המושבה הציורית כנרת. דרך הנוף הזו מובילה לאת מפינות החמדה הפסטורליות ביותר באזור הגליל התחתון. בעין פוריה תמצאו נקודות תצפית מרהיבות על הכנרת, שולחנות פיקניק וספסלי ישיבה, תעלות מים וגשרונים חוצים מעליהן. המעיין שנקווה לבריכות אגירה קטנות באתר נובע ממספר של ניקבות הממוקמות במדרון של הר פוריה. כדי להגיע לאתר יש לנסוע לכיוון טבריה על כביש 90 עד שפונים שמאלה בצומת כינרת לכביש מספר 767. אחרי כמעט שני קילומטרים פונים ימינה לשביל עפר שעולה לכיוון המטעים. נוסעים לכיוון המטעים וממשיכים לנסוע על דרך שמתפתלת בין המטעים לאורך קילומטר אחד. לאחר מכן פונים ימינה כשמבחינים בשלט עץ עליו הכוונה לעין פוריה. ברגע שתראו את הדקלים המיתמרים, תדעו שהגעתם.

 

אחרי שנפרד לשלום מעין פוריה, נמשיך הלאה לנקודת הציון הבאה לקיבוץ כנרת, שם יהיה היעד הבא שהוא "תמרים פלוס". לשם כך יש לרדת לכביש 90 ולנסוע לכיוון צומת צמח.
מצומת צמח -  נוסעים צפונה לכיוון טבריה. לאחר כ-2 ק"מ פונים שמאלה לקיבוץ כינרת. עוברים את שער הקיבוץ ופונים שמאלה לחנות. מבקרים רבים שתמיד חוזרים שוב ושוב למקום, מתארים את החוויה כ"חוויה ארצישראלית כוללת". "תמרים פלוס" היא למעשה חנות מפעל של מכון התמרים "חצר כנרת" ששוכן בקיבוץ. במקום ניתן ליהנות מאווירה נוסטלגית מיוחדת שמעניקה לה תערוכת צילומים של ראשוני מתיישבי הקיבוץ המוצגת לצד מגוון איכותי של מוצרים אותם ניתן לרכוש כגון חליטות תה ייחודיות, מבחר תבלינים טריים, חבילות שי משולבות שניתן לשלוח לכל מקום בארץ, סילאן מקומי, טחינות כפריות, חלבות, פירות יבשים, מוצרים ללא סוכר ומוצרי בריאות אורגניים(תמרים פלוס – טלפון: 04-6759678 / 050-7388006, קיבוץ כנרת).

 
בקיבוץ כנרת ממשיכים כמובן לאחד ממוקדי העלייה לרגל המיוחדים ביותר, וזהו כמובן בית נעמי שמר. כדי להגיע למקום יש להמשיך בתוך הקיבוץ עד שמגיעים לבית התרבות של הקיבוץ. שם יש לפנות שמאלה ולהמשיך לנסוע ישר עד שמגיעים לבית נעמי שמר. בקיבוץ כנרת, בו גדלה המשוררת המנוחה נעמי שמר, ממוקם בית ילדותה. בבית זה נערוך סיור שישולבו בו סיפורי הבית והמשפחה, נחשף לפריטים נדירים שליוו את חייה ולרכב הדואר הגדול שנתרם לאתר על ידי דואר ישראל. בהמשך תוכלו לבחור אם לעלות לקברה שממוקם בבית הקברות של קבוצת כנרת. בית הקברות בו קבורה נעמי שמר הוא אתר שלו, שמור ושקט שממוקם ממש על שפת ימת הכנרת בינות לעצים ולצמחייה האופיינית למקום (בית נעמי שמר – טלפון: 04-6759123, קיבוץ כנרת). 

 

לקראת סיום המסלול, בסביבות השעה 15:00, נצא לכיוון מלון ספא וויליג' חמת גדר. כדי להגיע למלון יש לחזור לכביש 90 ולנסוע לכיוון דרום, בכיכר כעבור קילומטר וחצי יש להמשיך לכביש מספר 92 וכעבור קילומטר וחצי נוספים יש לעלות על כביש מספר 98 עד לחמת גדר. מלון ספא ויליג' חמת גדר הוא מלון בוטיק מיוחד ששוכן בחמת גדר בסמוך לאתר המרחצאות. בכל אחת מסוויטות המלון פינת ישיבה מעוצבת ולצידה בריכת ג'קוזי אליה זורמים מי מעיינות מבטן האדמה. בנוסף נהנים האורחים במלון מבקבוק יין משובח, טלוויזיה בכבלים, מיני בר על כל תכולתו, סאונה רטובה ויבשה ושימוש חופשי בחדר הכושר. המעוניינים יוכלו להתפנק בכל לילה בחוויה מפתיעה במרחצאות הספא. (מלון ספא וויליג' חמת גדר – טלפון:
04-6655555, 04-6659964. חמת גדר).

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865