ירושלים המתחדשת

ירושלים, בירתה הנצחית של מדינת ישראל, היא עיר אשר משלבת בין מסורת לחדשנות, ובה מקומות נוסטלגיים שעוברים שינוי והתאמה לעידן החדש. מיותר לציין שירושלים נחשבת לאטרקטיבית לטיולים מכל סוג, וביניהם טיולים מקוריים וייחודיים. דרך יעילה לראות את ירושלים המתחדשת היא באמצעות סיורים מזן אחר, אותם מציעה חברת smart-tour.

על האתרים המתחדשים המרכזיים כצעד ראשון, יש להבין בדיוק מהם המקומות בהם מומלץ לבקר בעת בילוי בירושלים. ברור שהיריעה קצרה מלמנות את כל אלה. ממש על קצה המזלג, מדובר באתרים דוגמת:

העיר העתיקה – הסמל המרכזי של העיר. מתחם של כקילומטר, מסביבו חומה, ובתוכו הכותל המערבי ומנהרותיו, הר הבית, כיפת הסלע, מגדל דוד ועוד.
תחנת הרכבת הישנה – תחנת רכבת זו נחנכה כבר ב-1892, והייתה קו הרכבת הראשון שהוקם למעשה בישראל. ב-2005 נפתח האתר מחדש, לאחר הליכי שיפוץ מאסיביים, ולאחרונה גם עבר הליך שימור מקיף.
שוק מחנה יהודה – השוק המרכזי בעיר, ואחד הצבעוניים בארץ. מעבר לאווירה ייחודית, מציע למכירה פירות, ירקות, תבלינים, ביגוד, ממתקים, כלי בית, כלי מטבח – והרשימה עוד ארוכה.

איך בדיוק משלבים בין האתרים האלה? הרי לפניכם אפשרויות לסיורים מיוחדים אשר מוצעים ברחובות ירושלים.
סיורים באמצעות אופניים חשמליים בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים גילו את טיולי האופניים החשמליים של חברת סמארט-טור. מיזם sovo נחשב למרכזי ביותר, בהקשר הזה. הוא נעשה באמצעות אופניים חשמליים חדישים, בעלי מנוע חזק, עליהם כל אחד יכול לרכב (בלי ניסיון קודם). ניתן לבחור במספר מסלולי טיולים בעיר, כל אחד מהם מאפשר לשלב בין שבילים נוחים לרכיבה, נקודות עצירה וביקור באטרקציות חשובות. טיולים אלה נעשים באמצעות אפליקציה ייעודית לניווט, המשמשת למעשה כמדריך טיולים פרטי לכל דבר ועניין. היא מציעה סיפורים חשובים על האתרים השונים, ומאפשרת להתאים את קצב הטיול לצרכיו של כל אחד.

 


כך נכנס הסגווי לתמונה דרך מקורית אחרת להכיר את ירושלים לעומק היא באמצעות סגווי, אותו כלי תחבורה דו גלגלי מרשים. טיולי סגווי ירושלים מוצעים גם הם על ידי חברת סמארט-טור, וכוללים, בין השאר:
סיור פנורמי בעיר- סיור המאפשר לראות את הנופים המרהיבים ביותר של העיר. הוא מתחיל בנקודת התצפית בטיילת ארמון הנציב ועובר באתרים חשובים דוגמת רכס הר הצופים והר הזיתים. שיא הטיול הוא התצפית אשר משקיפה על האיזור כולו, ובין השאר על ים המלח, גשר המיתרים ועוד.
הסיור הקולינרי – סיור סגווי זה נעשה בשוק מחנה יהודה, באמצעות השף פולי, אחד המוכרים בנוף הירושלמי. הוא משלב הסברים וסיפורים מרתקים ומתובלים בהומור על התחום הקולינרי בעיר, טעימות ממגוון הדוכנים בשוק, מפגש עם דמויות ססגוניות וכן הלאה.
סיור בעיר העתיקה – סיור זה יוצא ממתחם תחנת הרכבת הישנה, "מרחף" בין רחובות ירושלים וכולל בתוכו את כל מה שחשוב בה. הטיול עובר בין המתחם הקולינרי המרכזי בעיר, דרך שכונת ימין משה הותיקה ומסתיים בעיר העתיקה, על כל אתרי התיירות שבה. הטיולים נערכים בכל ימות השבוע, למעט יום שבת. דגשים בדרך לחוויה המושלמת טיולי האופניים החשמליים והסגווי מתאימים, אם כן, לכל אחד. לא נדרש רישיון נהיגה, כך שהטיולים מתאימים גם לילדים. מעבר לכך, זוהי אפשרות בילוי מצויינת למשפחות שלמות, או אפילו לזוגות המעוניינים בטיול רומנטי מקורי. לאחר מספר דקות של רכיבה, ניתן כבר להגיע לרמות מרשימות של שליטה בהם, דבר שביכולתו להפוך את החוויה למרתקת עוד יותר. חשוב לזכור שבירושלים, ישנם מקומות שמתאימים יותר לרכיבה מסוג זה, ואחרים שלא. סיורים מאורגנים, כמו אלה שנמנו כאן, ייערכו רק בשבילים מותאמים לכך


 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865