Untitled Document


בקרוב השקה של המתחם החדש בחמי געש

עבודות הבנייה של אולם המרחצאות החדש בחמי געש נמצא בשלבי סיום. תהליכי השדרוג וההתרחבות יאפשרו למבקרים הרבים באתר ליהנות מבריכה טבעית של מים תרמו מינרליים הנובעים מבטן האדמה. כמו כן הוספו עוד שישים נקודות ג'טים לעיסוי ממריץ של כל הגוף, כל זאת בתוך אולם זכוכית בסגנון המרחצאות הגדולים באירופה.

מקידוחי הנפט ועד למתיחת הפנים האחרונה
כמו כל כך הרבה דברים נפלאים בעולמנו, גם הבארות התרמו מינרלים שמספקים את המים למרחצאות של חמי געש התגלו במקרה. אי שם בשנות השמונים בוצעו ניסיונות קידוח למציאת נפט בקיבוץ שלא עלו יפה. הניסיונות העקרים אמנם העלו חרס בתחום הנפט, אבל כמו שאומר הפתגם הידוע, יצא לחפש אתונות ומצא מלוכה. במקום נפט נמצאו בעומק האדמה זוג בארות שקרויים בפשטות געש 1 וגעש 2. הבארות נובעים בעומק של בין 900 ל-1750 מטרים מתחת לפני האדמה והטמפרטורות הטבעיות של המים שמופקים מהן נעות בין 36-40 מעלות צלזיוס כל ימות השנה. היוד, הגופרית ושפע המינרלים שבמים מסייעים לחידוש תאי העור, הורדת לחץ הדם, האצת חילוף החומרים והקלה על כאבי מפרקים ושרירים תפוסים. החלק החדש של חמי געש שנפתח זה עתה לקהל הרחב מוסיף לכל זה אווירה אירופאית שלא נראתה כמותה בארץ ושמזכירה מאוד את המרחצאות המודרניים בפראג ובאתרי מרפא אירופאיים נוספים. 

      
 בריכות, ספא ועוד
ברחבי המתחם של חמי געש, ממוקמים לא פחות מ-13 חדרי טיפולים בהם פועלים מעסים ומטפלים מתחומים שונים שמעניקים למבקרים באתר טיפולי גוף שונים, החל מעיסוי רקמות עמוק ועד לטיפול עם אבנים חמות. בנוסף לכך ממוקמים במתחם חדרי סאונה יבשה ורטובה ובריכה חמה בה המים מגיעים לטמפרטורה של 40 מעלות צלזיוס, בריכה בעלת 17 ג'טים בטמפרטורה של 37 מעלות ובריכה נוספת בה המים מגיעים לטמפרטורה של 38 מעלות צלזיוס ובה 40 ג'טים בדפנות הבריכה. התוספת החדשה למתחם מאפשרת קבלת קהל רב יותר מאי פעם. באולם העצום שנבנה במקום הוקמו מספר בריכות חדשות בהן פועלים לא פחות משישים נקודות של זרמי מים בעוצמות משתנות. המדשאות הירוקות שמחוץ לאולם המרחצאות החדש שנחנך בימים אלה מזמינות את המבקרים להשתזף בנחת או לקפוץ לשחייה קיצית ומרעננת בבריכה החיצונית החצי אולימפית. בבריכה החיצונית מותקנים ג'טים לעיסוי קר של הגוף. כמו כן במקום פועלת בימי הקיץ בריכה ייעודית עבור פעוטות שהשימוש בה כלול במחיר הכניסה.

 

כנסים, אירועים וימי עיון
כראוי לאתר מרחצאות מודרני, בחמי געש ממוקמים למעלה משלושים חדרי אירוח מאובזרים שהשוהים בהם רשאים ליהנות מכל מתקני המקום. בנוסף באתר ישנם חדרי הדרכה מקצועיים שמצוידים באמצעי מדיה שונים אליהם ניתן להזמין ארוחות באופן מיוחד. במקום פועלים שני בתי אוכל, הראשון הוא מסעדת נוסטלגיה והשני הוא בית הקפה החלבי של חמי געש. מסעדת נוסטלגיה היא מסעדה בשרית כשרה בה יכולים הסועדים ליהנות ממגוון מנות בשרים ודגים על האש ובית הקפה מציע לאורחיו תפריט עשיר של כריכים, סלטים, מאפים טריים ומגוון רחב של משקאות קרים וחמים. ניתן לסגור את המתחם באופן פרטי לצורך חגיגה של אירועים או הפקה של ימי כיף לחברות. את האירועים ניתן לערוך סביב לבריכת השחייה ולשלב אותם עם רחצה בבריכות או עם טיפולי גוף שונים לרווחת העובדים או החוגגים באירוע. בנוסף במקום ישנה רחבת ריקודים, מערכת תאורה ממוחשבת ואולם מקורה שמיועד להרצאות, הופעות וכנסים מקצועיים. סך הכל המתחם מסוגל להכיל אירועים בני 1000 משתתפים בעונת הקיץ ועד כ-500 משתתפים בחורף. החנייה באזור בשפע וללא תשלום נוסף. במהלך עבודות ההקמה של המתחם החדש, הפעילות הסדירה של האתר לא הופרעה כלל. בקרוב יהיה ניתן להגיע למקום ולראות האם הציפייה השתלמה.

 

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865