אירועי שבועות 2013

חג השבועות הינו אחד הרגלים, המסמל את תקופת קציר ביכורי החיטים. במהלך החג מתקיימים טקסים מסורתיים שמקורם בימי בית המקדש, וביניהם תהלוכות ביקורים ביישובים ובקיבוצים, ותיקוני ליל שבועות מרתקים המשלבים הרצאות והופעות מוסיקליות.

 • שבועות 2013 יתקיים בין התאריכים 14ל- 15 בחודש מאי בימים שלישי ורביעי, כשבתי הספר ממשיכים את החופשה גם ליום חמישי. תאריכים אלו מהווים הזדמנות מצוינת לקחת חופשת סופשבוע ארוכה, וליהנות משפע פעילויות לכל המשפחה המוצעות ברחבי הארץ .

  חגיגת שבועות בקיבוצים
  בימי בית המקדש נהוג היה לעלות בחג השבועות עם ביכורי שבעת המינים כקרבן. מנהג זה שנעלם לאחר חורבן בית המקדש חודש עם השיבה לארץ על ידי התנועה החלוצית והקיבוצית, והמסורת ממשיכה לפרוח עד לימינו. פעילויות לשבועות בקיבוצים נחשבות לפופולאריות מאוד ומושכות מידי שנה משפחות רבות המעוניינות להעניק לילדיהן חוויית שבועות פשוטה ונוסטלגית, עם עגלות מקושטות רתומות לסוסים וטרקטורים, ערימות חציר, בגדי חג לבנים, זרי פרחים בשיער, הרקדות, ושירה וסלים מלאים בתנובת וביכורי הארץ. •ערב שבועות בקיבוץ שריד- בערב חג השבועות תתקיים ארוחת סלסלת מסורתית, ולאחריה ערב קריוקי חקלאי עם בר אלכוהול ותחרות עוגות ומאפי גבינה שנתית. •שבועות בקיבוץ עין שמר – טקס מסורתי המתקיים אחר הצהרים בקיבוץ וכולל מופע טרקטורים ישנים, תהלוכת ילדים עם סלי ביכורים, שירה, ניגונים והרקדה. לפרטים: 04-6374327. בקבוץ אורטל ייערך הפנינג ווינארט לכל המשפחה ברחבת הייקב- טעימות יין, גבינות בוטיק ומעגל אמנים שיציגו את תהליך עבודתם בנפחות, קדרות, עבודות עור, ציורי פנים ועוד ועוד. לפרטים- 052-5612235 

  פעילויות לילדים בשבועות
  בחג שבועות מוצעות פעילויות רבות לילדים ולכל המשפחה, כדוגמת סדנאות יצירה אקולוגיות, מופעים ואטרקציות, ביקורים במשקים חקלאיים ובמחלבות, ובישולי שדה. •סדנאות מעץ ב "סוס ויצירה" - בית המלאכה שבמושב קדימה מציע במהלך החג סדנאות הנמשכות כשלוש שעות לילדים. הסדנאות עוסקות בבניית צעצועים מעץ ובהכרת טכניקות הפעלה טבעיות של צעצועים המושתתים על ידי אנרגיה קינטית וסולארית. להרשמה: 09-8990909. •פסטיבל קציר במוזיאון עין דור - הפנינג חווייתי בו מתנסים כל בני המשפחה בהכנת לחם בשיטות עתיקות יומין, החל מקצירת החיטה במגל, דיש בגורן, טחינת החיטה באבני רחיים ועד לאפייה. בנוסף לכך תתקיים במתחם המוזיאון סדנת יצירה מיוחדת של הכנת קמעות קציר, במקום משחקים והפעלות וסדנאות יצירה נוספות. עלות הכניסה לילד ארבעים שקלים ולמבוגר שלושים שקלים. לפרטים נוספים: 04-6770333.

  תיקוני ליל שבועות
  לפי המסורת היהודית קיבל עם ישראל את התורה בחג השבועות, ואילו אנשי דת וקבלה נוהגים להישאר ערים במשך כל ליל שבועות וללמוד תורה כאמצעי לתיקון עם ישראל והעולם כולו. מי שמעוניין להעניק נופח של קדושה לחג בוודאי ישמח לדעת כי בשנים האחרונות מציעים מקומות רבים מפגשים ליליים של תיקוני שבועות. •אתי אנקרי בשיח ושירה על תיקון שבועות – הזמרת והיוצרת משלבת קטעי שירה מאלבומה "הניגון שלך", ביחד עם סיפור מסע אישי של תיקון ותשובה. המופע מתקיים בבני ברק, לפרטים: 053-8165101. •ישיבה חילונית בתל אביב – הישיבה החילונית בתל אביב ששוכנת ברחוב יסוד המעלה 61, מקיימת ליל תיקון שבועות הפתוח לכלל הציבור. לפרטים: 03-5342513. •תיקון ליל שבועות עירוני בחיפה– מפגש לילי חווייתי של לימוד, שיחות, הרצאות, סרטים ומוסיקה. הכניסה חופשית. לפרטים: .04-8103390 , 1-800-32-32-77 פסטיבלים בשבועות בנוסף לאמור לעיל, בחג השבועות מוצע לציבור עוד מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות בפארקים, בשמורות הטבע, במוזיאונים, במרכזי הערים וביישובים. על האירועים הבולטים של החג נמנים בין היתר: • פסטיבל המוסיקה באבו גוש - אחד מאירועי המוסיקה המשובחים בארץ, המציע מגוון קונצרטים של מוסיקה ייחודית עם אמנים ויוצרים מהארץ ומחו"ל. לפרטים נוספים: 9066* • פסטיבל חלב ודבש – מופק על ידי המועצה האזורית של עמק יזרעאל ומציע מופעי זמר עברי, אירועי תרבות, טקסי ביכורים, תצוגות של כלים חקלאיים עתיקים ועכשוויים, וכן סרטים וסיורים מודרכים בסביבה. מידע נוסף בטלפון: 04-6520734.

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865