פסטיבל דרום אדום מזמין אתכם לצפות בפריחת הכלניות ולהתחבר מחדש לטבע

סביב תקופת הפריחה מתקיים פסטיבל דרום אדום בין התאריכים 2.2-10.3.13, בו ניתן למצוא פעילויות לכל המשפחה, אפשרויות לינה כפרית, שווקים וירידים, מפגשים עם מספרי סיפורים, סיורים חקלאיים וכמובן סיורי פריחות ייעודיים. לחצו להמשך הכתבה

זמן הפריחה בדרום מתחלק למעשה למספר תקופות שונות. כמו במקומות אחרים בארץ ובעולם, היקף הפריחה הוא פונקציה של כמות הגשמים. בשנים גשומות במיוחד מצליח אפילו המדבר הרחב בנגב ובאיזור אילת להתעטף בירק ולהציע לעוברים ולשבים פריחה מדהימה. לעומת זאת, בשנים שחונות קשה לראות כמות גדולה של פריחה אך ישנם מספר אתרים מהם עדיין ליהנות יחד עם הילדים. פסטיבל דרום אדום עצמו אמנם מתנהל בצפון הנגב אך הפעילויות סביבו ממשיכות גם דרומה יותר, כפי שנוכל לראות בהמשך.

מה הקשר בין אירוח מדברי לפריחת הכלניות?

אחת האופציות ליהנות מתקופת הפריחה בדרום היא להזמין אירוח מדברי אותנטי. הנוף המסקרן של המדבר, בשילוב הפעילויות התקופתיות והפריחה העונתית הופכים את האירוח לחוויה יוצאת דופן. משפחות המחפשות אחר אירוח מדברי בסגנון מרוקאי יכולות לנסוע אל איזור ים המלח ולישון באתר "ביאנקיני בסיאסטה". המאפיינים של האירוח הם השילוב בין מסורת מרוקאית למאהל בדואי, סוויטות וצימרים, טיפולים אלטרנטיביים, פינת חי, מסעדות ובית כנסת. עבור מטיילים ישראליים המצטרפים אל פסיבל הדרום האדום "ביאנקיני בסיאסטה" הוא אתר אירוח מדברי קלאסי.

לוקחים את הפסטיבל עד אילת

האווירה החגיגית של תקופת הפריחה, כפי שהיא משתקפת מתוך הפסטיבל המסורתי של הדרום האדום, יכולה להגיע בעזרת המטיילים עד אילת. מבחינת אירוח מדברי באיזור העיר הדרומית ביותר בישראל, אין ספק כי "חאן דרך הבשמים" היא אופציה מצוינת. במושב צופר המרווח האירוח הבדואי המדברי הוא חלק בלתי נפרד מהאווירה. האתר עצמו נמצא מאחורי המושב ולכן מציע בידוד מלא מההמולה. ניתן להזמין לינה באוהל או בסוכה ולנוח בין הפעילויות השונות של פסטיבל הדרום האדום. משפחות עם ילדים ישמחו לגלות במתחם "חאן דרך הבשמים" פינת חי הכוללת חיות מדבריות, שתי בריכות תרמו-מינראליות ואטרקציות טבע נוספות. רווקים, זוגות ומשפחות יוצאים ביחד אל הדרום לסיכום, הפסטיבל השנתי אשר צובע את הדרום באדום מוכר לכל חובבי הטבע בארץ. גם השנה ניתן להצטרף אליו בחלקים שונים אך כדאי לתאם מראש את מקומות הלינה.ניתן לקיים מגוון טיולים באזור הנגב  במסגרת הפסטיבל. היות והפסטיבל שם דגש על אלמנטים מתוך הטבע, אירוח מדברי מומלץ מאוד עבור רווקים, זוגות או משפחות עם ילדים. כיום האירוח המדברי עומד בסטנדרטים גבוהים אשר מתכתבים בהרמוניה עם הפריחה המחודשת של הדרום. נצלו את תקופת הפריחה ובואו להתחבר לטבע מהמקום הכי אמיתי שיש. קומו בבוקר בלב המדבר, המשיכו משם אל אחת מהפעילויות העיקריות של הפסטיבל ותציינו את תקופת הפריחה בסוף שבוע מאתגר לכל המשפחה.


תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865