ספא בצימר

20-08-2012

אחת התופעות שהיא ללא ספק המרתקות בשנים האחרונות היא זו של פריחת תופעת הספא והפינוקים שנראים כפורחים בכל מקום ומקום וזוכים להצלחה מדהימה. נראה שלא משנה להיכן נפנה את מבטינו נוכל לראות מרכז ספא ובריאות שמציע את שירותיו הטובים לקהל הרחב.

מה הסיבה לפריחה המדהימה הזו? הסבר אחד לתופעה הזו הוא העליה הכללית ברמת החיים בארץ בשנים האחרונות. אם בשנותיה הראשונות של המדינה אנשים התרכזו בענייני קיום של יום יום, בשנים האחרונות רמת החיים עלתה ויחד איתה כמות הזמן הפנוי שיש לאנשים. כאשר יש זמן פנוי וכסף להוציא מה שמתקבל זה אנשים שמרגישים כי בהחלט מגיע להם לפנק את עצמם. רבים מאיתנו מרגישים כי הם עובדים קשה ובהחלט הרווחנו ביושר את הזכות להתפנק.

סיבה אחרת היא העובדה שבשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים ביקרו בארצות המזרח הרחוק, לרוב כחלק מטיול התרמילאים הידוע שלאחר הצבא. בארצות המזרח הרחוק נפוצות לא מעט שיטות טיפול והרגעה שבארץ קיבלו את השם הכולל "טיפולים אלטרנטיבים". לאחר שחזרו לארץ, רבים מרגישים כי אותם דברים חסרים להם. מה עושים? פותחים מקומות שונים שמציעים את אותם טיפולים ושיטות ומביאים לארץ קצת מן האווירה של המזרח הרחוק. גם הרצון של אנשים רבים לגלות תרבויות שונות וחדשות גורם להבאתן לארץ של שיטות טיפול מסוג זה.

כאמור, את הפופולאריות של מקומות הספא ניתן לראות בכל מקום. מי שרוצה יכול להסתכל למשל על העובדה שלינה כפרית בכלל יחד עם צימרים בפרט צברו תנופה רצינית בשנים האחרונות. לא מעט צימרים כבר הבינו מזמן שאם הם לא מציעים ג'קוזי, סאונה, מסאג' וטיפולים אלטרנטיביים, אין להם בכלל סיכוי להצליח מול המתחרים. לא מעט אנשים מחפשים את הדברים הללו בדיוק כאשר הם מחפשים אחר צימרים בצפון ברשת האינטרנט או בכל מקום אחר בו הם מחפשים.

דרך אחרת לראות את הפופולריות היא לשים לב לעובדה שבשנים האחרונות יום כיף בספא כלשהו הפך להיות מתנה חובה בימי הולדת, ימי נישואין, ימי אהבה ועוד סיבות למסיבה.  לעיתים נראה כי מי שאינו רוכש לבן זוגו מתנה מסוג זה אינו רומנטי מספיק או משקיע מספיק. בני זוג רבים הולכים לטיפולים זוגיים כדרך לבלות יחדיו ורבים אף מזמינים אליהם הביתה אנשים שהתמחותם היא טיפולים מסוג זה.

רבים טוענים שהטיפולים מהסוג הזה הם דבר שיש להבין בו ולהתמחות בו כמו בכל מקצוע אחר ובשנים האחרונות נפתחו מכללות שמלמדות ומכשירות אנשי מקצוע בתחום. הטענה היא שאנשי מקצוע בתחום יוכלו להציע שירותים ברמה הגבוהה ביותר וכך יעלו את האיכות שמקבל הציבור.

אין ספק כי כולנו אוהבים להתפנק מדי פעם. אין ספק כי כולנו מרגישים כי הכתפיים שלנו נושאות, לעיתים באופן פיזי ממש, את כל תלאות היום יום. אז למה לא להשתחרר ולהירגע מדי פעם?

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022