עמוד הבית >> צימרים כתבות >> כתבות בנושא פעילויות לילדים בחנוכה >> פעילויות לילדים בחנוכה, החג שמאיר עלינו

פעילויות לילדים בחנוכה, החג שמאיר עלינו

09-12-2012   נכתב על ידי  דניאל מקסימוב


"חנוכה, חנוכה, חג יפה כל כך... " כך אומר השיר בצדק רב. אין עוד הרבה חגים מהמסורת היהודית שמקרינים כל כך הרבה שמחה, אור ויופי. אולי זאת הסיבה לכמות האדירה של שירים יפים המציינים את החג. מכל מקום, וכתוספת לך, מגוון הפעילויות לילדים בחנוכה בארץ הוא אדיר ולא משתווה למגוון באף חג אחר. הזדמנות לחגיגה אמיתית.
מי נהנה מכל הפעילויות לילדים בחנוכה?

אין ספק שקודם כל הילדים. מאז חגי תשרי הם לומדים ברצף בבתי הספר ובגנים ומחכים כל כך לחופשה המיוחלת. הם זוכים ליותר משבוע של חופשה נעימה במזג אוויר חורפי, המאפשר בילוי שונה לגמרי מאשר הבילויים בקיץ הישראלי החם והדביק.

אבל לא רק ילדים נהנים מהפעילויות שנועדו להם בחנוכה. ההורים המתלווים לילדים נהנים תחילה מזמן האיכות שנכפה עליהם לבלות עם הילדים. מעבר לזאת, האווירה הצבעונית, ססגונית ובעיקר הטעם הנפלא של מאכלי החג, משרים גם על המבוגרים אווירה של חג.
פעילויות לילדים בחנוכה שנועדו במיוחד לתקופת החג

בשנים האחרונות נפוצו הצגות, מופעים ופסטיבלים מיוחדים לחג החנוכה, במיוחד לילדים. הפקות ענק עם מחזות זמר, הופעות מחול, מוזיקה ותיאטרון לילדים, צצות כפטריות אחרי הגשם בכל בתי התרבות בארץ. הדבר הפך כדבר לעניין שבשגרת החג והציפייה של ילדים לחלק מהמופעים שחוזרים על עצמם מדי שנה, ולמופעים חדשים לגמרי, היא עצומה. הצצה לעבר מדורי התרבות בעיתונים ואתרי האינטרנט הייעודיים תגלה לכם היכן ניתן לרכוש כרטיסים למיטב המופעים. רצוי שתקדימו לעשות זאת כדי שיקרה מצב שבו לא יישארו לכם כרטיסים.
פעילויות לילדים בחנוכה בחינם

רכישת כרטיסים לכל המשפחה ושפע הפעילויות עלולה לרושש אתכם אם לא תקפידו לשלב גם פעילויות בחינם בשפע הבילויים שלכם. בכל הערים בארץ, גם הקטנות שבהן, מתקיימים שפע אירועים שאינם בתשלום ושיוסיפו הנאה שלמה לפעילויות הממוסדות שתלכו אליהם.

אם נמאס לכם משוטטות בין המון אדם ולבזבז כספים, צאו אל הטבע. האקלים הישראלי מספק מספיק ימים שמשיים גם בחורף ואין סיבה לא ליהנות מהם. פיקניק, קמפינג או טיול אוורירי ביער לקטיפת פטריות, יהפכו יום סתמי לזמן איכות נפלא עם הילדים.
שפע פעילויות גם בבית

לא צריך לצאת בהכרח מהבית כדי ליהנות עם הילדים בחנוכה. אתם יכולים להכין שירון עם כל שירי החנוכה, ויש הרבה כאלה. בהדלקת הנרות המשפחתית הראשונה שלכם חלקו לכל בן משפחה שירון כזה ותשירו ביחד בשמחה את השירים. היכנסו למטבח וטגנו לביבות או אפו סופגניות ותיהנו ממטעמי החג. אל תחשבו על הקלוריות, חנוכה מתקיים רק פעם בשנה וצריך ליהנות ממנו עד הסוף. מגוון דפי צביעה המספרים את סיפור החג מחכה לכם באתרים שונים ברשת האינטרנט להנאת ילדים בכל הגילאים.

חנוכה הוא חג נפלא ומאיר עם שפע פעילויות. בחרו את אלה שמתאימות לכם ותיהנו ביחד עם ילדיכם.


 

לחצו כאן לפעילויות חנוכה נוספות

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022