עמוד הבית >> צימרים כתבות >> כתבות בנושא פעילויות לילדים בחנוכה >> פעילויות לילדים בחנוכה בכל רחבי הארץ

פעילויות לילדים בחנוכה בכל רחבי הארץ

22-11-2012   נכתב על ידי  דניאל מקסימוב


חנוכה מיד מעורר בנו אסוציאציות על לביבות וסופגניות, יהודה המכבי וסביבונים. אבל בשנים האחרונות חנוכה מדליקה בראש מחשבות נוספות והן: חופשה ארוכה ממוסדות הלימודים עם הורים עובדים, פסטיבלים, הצגות, ירידים ואטרקציות רבות נוספות. בכל רחבי הארץ יש מגוון עצום של פעילויות לילדים בחנוכה. אתם רק צריכים לבחור מה הכי מושך אתכם וליהנות.
פעילויות לילדים בחג החנוכה... וגם להורים

ילדים, כמובן, לא יכולים לקחת את עצמם לפעילויות משום סוג שהוא ועל כן האירועים השונים המיוחדים לילדים בחופשת החנוכה משמשים גם את ההורים. איזו הזדמנות נפלאה זאת לבלות ביחד, הורים וילדים, ולא בחום המעיק של החופש הגדול. החופשה גם קצרה יותר כך שלמעשה, בילוי של כמה ימים בצוותא יכול רק להועיל לדינמיקה המשפחתית ולהנאה.
אירועי תרבות בערים השונות

חנוכה הוא חג שמאפשר לנו להציג לילדים אירועי תרבות מסוגים שונים מבלי להרגיש שאנחנו מכריחים אותם לבלות באירועים מסוגים כאלה. מרכזי תרבות ובילוי בכל הערים, גדולות כקטנות, מלאות בהצגות, מופעים ופסטיבלים המיוחדים לילדים. פעילויות עבור ילדיכם בחנוכה לא מוכרחות להיות עסק יקר ואם אתם לא רוצים לרכוש כרטיסים למופע לכל אחד מימי החופשה, התעניינו בגוון האירועים הפתוחים ללא תשלום בכל רחבי הארץ.
אפשר לצאת גם לטבע בחנוכה

על אף הנטייה להסתכל על פעילויות לילדים בחנוכה בהקשר של הצגות ומופעים, לא כדאי לשכוח את הטבע. למזלנו בארץ אפשר לצפות לימים נעימים לטיול גם בחודש כסלו. השבילים מלאים בפריחה חורפית וכשהשמש מלטפת בעדינות, ההנאה מהם מושלמת. קמפינג בחיק הטבע יכול להוות בילוי נפלא לחנוכה, עם או בלי סופגניות. בימים קצת יותר גשומים מומלץ לכם לנעול ביחד מגפיים ולצאת לטיול שלוליות בשכונה או בחיק הטבע, לחפש חלזונות וליהנות מריח האדמה הרטובה.
בילוי ביתי בחנוכה עם הילדים

לפעמים אנחנו שוכחים שלא כל הזמן צריך לצאת לתור אחר פעילויות לילדים מחוץ לבית. בילוי משפחתי חורפי אפשר להעביר בכיף בבית, עם שוקו חם ושמיכה מכרבלת, באפייה משותפת של סופגניות או בטיגון לביבות. אחד המאפיינים המקסימים של החג הוא הדלקת החנוכיה מדי ערב, דבר שגם הילדים מאוד אוהבים. אתם יכולים ליצור ביחד חנוכיות מיוחדות ממגוון חומרים ואם אתם בעלי ידיים שמאליות, אתרים רבים באינטרנט יבואו לעזרתכם עם הוראות. תמצאו בהם גם דפי צביעה עם ציורים מיוחדים לחג, שהם הזדמנות נפלאה לעבודת יצירה עם לימוד עקיף על חג החנוכה והמסורת שלו ביהדות.
הדלקת נרות עם הילדים

כחלק מפעילויות לילדים בחנוכה, אל תשכחו להדליק איתם את החנוכיה בכל ערב. חנוכה הוא אחד החגים המוזיקליים ביותר עם המון שירים ישנים שכולם מכירים לצד שירים חדשים שתכירו בגנים של הילדים שלכם. כמה נפלא להישאר עומדים דקות ארוכות ליד החנוכיה הדולקת ולשיר ביחד שירים המרוממים את הלב.


תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3347865