אטרקציות לילדים בחנוכה ברחבי הארץ

01-11-2012   נכתב על ידי  דניאל מקסימוב

חנוכה הוא חג הילדים – שמונה ימים בהם כל מתחמי האירועים, אולמות התרבות, התיאטראות והפארקים מוקצים לחלוטין למגוון פסטיגלים, הצגות ילדים ומחזות זמר בהם משתתפים הכוכבים הכי גדולים של הרגע בעולם הילדים. אך אטרקציות לילדים בחנוכה לא חייבות לכלול רק שיטוט מהצגה אחת למחזמר אחר, תוך הוצאה כספית משמעותית.

החורף הישראלי מציע אינספור מסלולי טיול ואטרקציות לימי החנוכה שישאירו את ילדים מלאי עניין ויעניקו גם ערך מוסף להורים, שיוכלו להנות מפעילות שמעניינת גם אותם. נופי הארץ שהופכים לקראת החורף ירוקים מתמיד, מאפשרים למשפחות שלמות להנות מחנוכה בטבע ועשרות אטרקציות תיירותיות מציעות פעילויות מגוונות שמדברות אל הילדים בשפה שלהם ומעניקות להם זווית חדשה על משמעות החג.פעילויות חנוכה מומלצות בערים הגדולות

אחד המקומות שמתקשרים ישירות עם חנוכה הוא ירושלים. טיול בין כתליה של העיר העתיקה בירושלים – בריבוע שבין הכותל, מגדל דוד, מתחם ממילא החדש ורובעי העיר העתיקה הוא אפשרות לפעילות משפחתית מהנה בחנוכה. במהלך החג מתקיימים בעיר אירועים חגיגיים שונים, תערוכות ייעודיות הקשורות לחג ועוד שלל פעילויות שמתאימות לכל המשפחה. זוהי הוכחה שפעילויות לילדים בחנוכה יכולות להתבצע גם מחוץ לאולם המופעים האיזורי.

העיר חיפה מציעה גם היא מגוון אטרקציות מרתקות לימי חורף, שפתוחות בתקופת החג ומציעות פעילויות מגוונות לילדים לחנוכה. חיפה עשירה במוזיאונים – ביניהם המוזיאון הימי, המידעטק – בו מתקיימות באופן קבוע הפעלות לילדים ובחנוכה נערכות במוזיאון הפעלות בנושאים הקשורים לחג, המוזיאון היפני והמוזיאון לאמנות. גם איזור המושבה הגרמנית בחיפה הפך בשנים האחרונות למוקד מבוקש לטיולי משפחות ויחד עם גני הבהאיים שנבחרו לאחרונה לאתר התיירותי האהוב בישראל, מספק אפשרות לפעילות עם הילדים בימי חנוכה החורפיים.

בתל אביב ימצאו הילדים אינספור פעילויות המיועדות לחנוכה באופן מיוחד וכאלו המתקיימות בכל ימות השנה ומחכות למי שמגיע לעיר בחופשת החג. בין היתר יוכלו ילדים להנות מאזור נמל תל אביב בו מתקיימות גם בחורף פעילויות מיוחדות לילדים ולמבוגרים בכל החגים, מתחם התחנה שמציע תערוכות מתחלפות ופעילויות נוספות לילדים, מתחם הלונה פארק שפועל בכל ימות השנה ועוד.פעילויות חנוכה בטבע

למרות שפעילויות ילדים בחנוכה קשות לתכנון בגלל הגשם, אם מדובר בחג יבש יחסית ניתן לנצלו לביקור בצפון הארץ. מבט ראשון על החרמון רגע לפני שהוא הופך מושלג הוא טיול מרגש במיוחד עבור כל ילד, כמו גם טיול בין הנחלים הרבים בצפון הארץ.

ביקור בערי הצפון העתיקות, כמו צפת וראש פינה, בעיקר בימי החנוכה, יכולה גם היא להוות פעילות מיוחדת במינה וכדאי להתעדכן לגבי פעילויות מיוחדות לילדים שמתקיימות במקום – הן בסדנאות האמנים הרבים שפועלים באיזור ובמקומות נוספים.

לבסוף, חשוב להזכיר את היעד הדרומי ביותר בארץ – אילת, שבדרך כלל מתקשרת לנו עם ימי הקיץ החמים אך גם בחורף יכולה להציע אינספור אטרקציות לילדים – מריף הדולפינים ועד לקומפלקס האיימקס. לחצו כאן לפעילויות בחנוכה
תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022