עמוד הבית >> צימרים כתבות >> כתבות בנושא צימרים לדתיים >> חיפוש צימרים לדתיים – רגע לפני שיוצאים לנופש

חיפוש צימרים לדתיים – רגע לפני שיוצאים לנופש

25-10-2012   נכתב על ידי  דניאל מקסימוב

בעוד שעבור חילוניים שאינם שומרי מצוות כמעט כל צימר בישראל יתאים לאירוח, עבור הציבור הדתי חיפוש אחר צימרים מותאמים לשומרי מסורת ודת היווה בעבר משימה מפרכת מאד. היום ישנם מתחמי אירוח בכל רחבי הארץ שמציעים צימרים לדתיים ולשומרי מסורת שמותאמים להווי המסורתי ולהלכות השונות של כיבוד שבת ושמירה על כשרות. האירוח הכפרי בשנים האחרונות שם דגש מיוחד על הקמת צימרים לציבור הדתי שמאובזרים בכל מה שצריך לקיום המצוות. ממיטות נפרדות לבני זוג ועד לפלטת שבת, צימרים רבים מארחים בעיקר משפחות שומרות מסורת בעוד מתחמי אירוח אחרים מאפשרים גם לציבור החילוני וגם לציבור הדתי ללון יחדיו, תוך שמירה על מתקנים מתאימים.חיפוש צימר לדתיים – מה צריך לשאול?

כאשר אנחנו מחפשים צימרים מותאמים לציבור הדתי ישנן כמה שאלות שעלינו לשאול בטרם אנחנו בוחרים בצימר הנכון ומזמינים מקומות.

• אם אנחנו מגיעים לצימר בסוף השבוע חשוב לשאול כיצד מתנהלת שגרת השבת, האם ישנה פלטת שבת שניתן להשתמש בה והאם מותקן במקום שעון שבת.

• האם כללי הכשרות נשמרים בצימר? כלומר – ישנו כיור מחולק למזון בשרי וחלבי, ארוחת הבוקר כשרה למהדרין ולא מגישים בצימר מנות עם חומרים לא כשרים כמו פירות ים, דגים מסוימים ושילובים של בשר וחלב. 

• האם יש אפשרות להפרדת מיטות לגבר ולאישה.

• האם הצימר נמצא בסמוך לבית כנסת.

• האם ניתן להגיע לאטרקציות בקרבת הצימר ללא שימוש בכלי רכב בשבת.

• האם יש בסביבת מקום מסעדות ובתי קפה כשרים

• האם יש הפעלות לילדים המתאימות לציבור הדתי

• האם חברי הקיבוץ או המושב בו נמצא הצימר מכבדים את האורחים המגיעים לצימר. בין הצימרים לדתיים וחדרי האירוח המתאימים לאירוח דתיים ניתן למצוא בין היתר את מתחם האירוח של קיבוץ נחשונים שבמרכז הארץ, בו מגוון רחב של חדרים למשפחות ולזוגות המותאמים לשימוש הציבור הדתי, דבש בגולן במושב גמלא – מתחם צימרים מצומצם בו ישנה אפשרות לדתיים להתארח מבלי לחשוש מאי קיום המצוות, מתחם אחוזת האושר בטבריה שמציע אירוח לדתיים ברמה גבוהה במרכז טבריה, סמוך לבתי כנסת ולמוסדות דתיים רבים בעיר ועוד אינספור מתחמי אירוח לדתיים בקיבוצים ובמושבים בדרום, בצפון ובמרכז הארץ.נופש לדתיים – במתחמים ובצימרים היוקרתיים בארץ

היום כבר לא צריכים דתיים להתפשר על צימרים ברמה נמוכה או לוותר על החופשה המשפחתית בגלל בעיות של כשרות, כמעט כל הצימרים בישראל היום מוכשרים לקבל את הציבור הדתי באירוח יוקרתי, מפנק ומתאים גם לזוגות וגם למשפחות שומרות מסורת. כל מה שצריך לפני שמזמינים צימר המתאים לדתיים הוא פשוט לשאול את השאלות הנכונות ולתכנן היטב את אופי החופשה. בגליל ובגולן, בערים כמו צפת וראש פינה, בחיפה, בסביבות נתניה ואפילו בתל אביב ניתן למצוא אפשרויות לינה רחבות לקהל הדתי.

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022