עמוד הבית >> צימרים כתבות >> כתבות בנושא מסיק זיתים >> אטרקציה לכל המשפחה - מסיק זיתים בצפון

אטרקציה לכל המשפחה - מסיק זיתים בצפון

05-09-2012

מסיק זיתים הוא תהליך בו קוטפים את הזיתים מן העץ לצורך הפקת שמן מזיתים והוא מתבצע במספר דרכים שונות. הדרך הראשונה היא שיטת הגירגור – בשיטה זו מבצעים את קטיף הזיתים באופן יחידני, כל זית נקטף בנפרד. שיטה נוספת שיטת החליבה – שיטה מסורתית וקדומה בה מוסרים הזיתים מן הענפים באמצעות הידיים על ידי משיכת הזיתים לאורכם של הענפים. השיטה השכיחה ביותר היא שיטה המכונה "נקיפה" בה מכים את ענפי עץ הזית במקל והזיתים צונחים אל שקים הנפרסים על האדמה. כיום, קיים שימוש נרחב יותר בציוד ממוכן ומודרני הנחשב ידידותי יותר לעצי הזית ולזיתים שאינם נפגעים מתהליך זה ומשום כך איכות שמן הזית עולה.

מאחר והזית הנקטף מן העץ הינו בעל טעם מר שאינו מתאים למאכל לאחר המסיק עליו לעבור תהליך של כבישה, המתבצע בבית בד. מקור שמו של בית הבד הוא על שם קורת העץ הגדולה והכבדה שבעזרתה סחטו את הזיתים ובו כובשים זיתים המתאימים לאכילה ומייצרים את שמן הזית.

עצי הזית הוא עץ סירוגי, כלומר שהוא מניב את יבול הזיתים אחת לשנתיים. תופעה זו ייחודית לעצי הזית במזרח התיכון ומביאה לכך שישנה שנה אחת בעלת יבול עשיר בפירות הזית ובשנה שלאחריה היבול יהיה מועט. יחד עם זאת, נעשים מאמצים רבים בתחום החקלאות על מנת לשפר את התפוקה ולהביא ליבול שופע מדי שנה.

עצי הזית מתחילים בהבשלתם בתקופת הסתיו ולכן המסיק מתרחש בארצנו לרוב בין החודשים אוקטובר לדצמבר. שמן הזית המיוצר מזיתי הביכורים של קטיף הזיתים הינו מוגבל בכמותו המשווקת ומכונה כשמן זית "ראשון המסיק" הפותח חגיגית את העונה, וידוע כבעל טעם מריר ,ייחודי, המשלב ניחוחות וטעמים עזים של הזיתים הצעירים וידוע כבריא יותר. נוסף לו, קיים מגוון רחב של סוגי שמנים מעולם הזיתים בעלי איכויות וטעמים מגוונים. את סגולותיהם ושימושיהם השונים של מיני הזיתים הרבים ניתן להכיר בעת טיולים המשלבים ביקור באירועי המסיק בכרמי הזיתים ומציעים חוויה ייחודית ומרתקת במגוון אתרים בארצנו. 


אחד מן האתרים הוא מרכז מבקרים של "ארץ גשור"  המזמין את מבקריו ליהנות מסיור מרהיב ומרתק בעולם שמן הזית המופלא בקיבוץ גשור, בקרבת הכנרת ונופי הגולן. באתר, תוכלו לערוך היכרות בליווי הסברים על הייצור העצמאי של שתילי עץ הזית, תקופת המסיק בה מתבצע קטיף הזיתים, תהליך הייצור של שמן הזית ושמירתו בבית הבד המודרני שבמקום, המפיק שמנים איכותיים בהם משתמשים במטבחם של שפים מכובדים ברחבי הארץ. בעת הסיור תזכו לטעום משפע השמנים המופקים בארץ גשור ממגוון המינים. כמו כן בסופו של הסיור תוכלו לבקר בחנות מרכז המבקרים המציעה מוצרים רבים ועשירים העשויים כולם מהשמנים האיכותיים והייחודים של ארץ גשור. במידה ותבחרו להמשיך את שהותכם באתר, אנו מציעים לכם אזור מנוחה ובילוי מאובזר ומוצל הממוקם בכרם הזיתים בסמוך לבית הבד – בו תוכלו לעצור לארוחה ומנוחה לקראתם המשך טיולכם. האתר פתוח בימים א'-ה' בשעות 08:-16:00 ובימי שישי בין 08:00-14:00. מומלץ לתאם הגעה מראש.
תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022