עמוד הבית >> צימרים כתבות >> כתבות בנושא צימרים >> לצפות בכוכבים בצימרים בערבה

לצפות בכוכבים בצימרים בערבה

28-08-2012

למחפשי השקט המדברי המיוחד, למי שרוצה להגיע אל פינת חמד העוטפת את כולך בתחושת רוגע בסוף יום של טיול מפרך בין נקיקי מדבר יהודה, אם בטיפוס רגלי ואם בטלטלות רכב 4X4, ולאמיצים במיוחד, ברכיבה על גמלים, מתוך מתן כבוד למנהג ימים עברו אין כמו אירוח בצימרים בערבה. כיום, רוב היישובים השוכנים לאורך כביש הערבה וברחבי הנגב, מתפרנסים מצימרים מיוחדים המתבססים על ייחודיות המקום- האוויר, האווירה והרוח המיוחדת של התושבים. לכל מקום יש את הייחוד ששייךך רק לו, האמירה האישית שלו המלווה באווירה וסגנון אישי, נקודת ההסתכלות שלו על החיים במדבר. מסעדות ובתי קפה, כיום ניתן למצוא הכל לאורך המסלולים וביישובים רבים. ועדיין חשוב תמיד להצטייד במים לפני כל יציאה לשטח.

סגנונות מגוונים

כל יזם בחר את רוח העיצוב המתאימה לו ביותר, המתאימה לסביבה שבה ביתו קיים. יש שהתמקדו בבנייה בעץ, יש שמשמרים את הקשר למקום דרך בקתות בוץ, יש כאלה שהלכו על עיצוב מרוקאי משפע ריהוט ואביזרים שנאספו במהלך השנים בביקורים וטיולים שם. יש צימרים שמשמשים חלק מאתר גדול יותר ובו מספר מבני אירוח ויש כאלה שמתחזקים מבנה אחד ומיוחד ומשקיעים בו הכל. השילוב של מסלולי טיולים ופעילויות מגוונות ליחידים ולקבוצות מאפשר שיתופי פעולה בין יוצרים ויצרנים של תחומים רבים מה שרק מעשיר את הביקור ופותח פתח לעוד פעילויות עליהן לא חשבתם, לביקורים חוזרים. 

מסלולים אפשריים

מה אין שם- נחלי אכזב שיוצרים נקיקי הליכה במסלולים מגוונים המתאימים למיטיבי לכת, מעיינות המעניקים מסלולי הליכה המתאימים לכל המשפחה, שמורות טבע המשלבות בתוכן גיאולוגיה, היסטוריה וארכיאולוגיה, צמחיה ובעלי חיים שהמדבר הוא ביתם שוכנים יחד בנוף החד פעמי הניפרש בפני המבקר כאילו לא מדובר בחבל ארץ קרוב שכל כך אלינו הביתה, אל מרכז הארץ. ים המלח השופע כח משיכה בינלאומי ומהווה אטרקציה ליום בילוי שלם אם בציפה על מימיו בעלי הסגולה יוצאת הדופן ואם בשילוב עיסויים וטיפולים מגוונים. ובסוף יום מאובק כזה, להגיע אל צימרים מפנקים כמו פטה מורגנה. ובלילה, בשקט העמוק שמתאפשר רק במדבר, אפשר לראות סוף סוף שמיכת הכוכבים המרהיבה, המאירה את לילות המדבר.. 

לחצו להמלצות לצימרים בנגב  
תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022