סקירה על צימרים
מקור השם צימרים הוא מגרמנית (Zimmer ) ומדובר במעין בקתה פרטית המורכבת מחדר שינה, מטבחון, מקלחת ולעיתים פינת ישיבה. ענף הצימרים נתפש כיום בעיקר כחופשה בכפר, בקיבוץ או במושבים השונים. ומהווה ענף כלכלי חשוב מאוד בתיירות בארץ. חופשה בצימר מציעה דברים שונה מאלו שבתי המלון מציעים: פסטורליות ירוקה ומקסימה שחיק הטבע מעניק לכל חופשה. כל תעשיית יחידות הנופש הכפרי התפתחה כל כך שכיום צימרים מעניקים תחושה של נופש יוקרתי ומפנק ומאידך תחושת ביתיות חמימה ומקסימה. ההיצע והמגוון שענף האירוח הכפרי מציע גדל מידי שנה כך שנראה שהשמיים הם הגבול לגבי שירותים ופינוקים שצימר יכול להציע.
ריכוז גדול של צימרים נמצא בעיקר באזור הצפון, בגליל וברמת הגולן בישובים וקיבוצים שונים שהנוף הנשקף מהם עוצר נשימה ממש ושווה כל שקל שמשלמים כדי לצפות בו בבוקר מהמרפסת עם כוס קפה ביד. מובן שהאירוח הכפרי באזור זה נשמען בעיקר על כל מה שיש לצפון להציע: נוף עוצר נשימה, מסלולי טיול מדהימים לכל המשפחה, בכל הרמות וכמובן שלל האטרקציות המוצעות לנופשים בים או ביבשה: טיולי טרקטורונים, טיולי ג'יפים, סנפלינג, מסלולי אתגר, קייאקים, אבובים, סירות פדלים ועוד ועוד.. מובן שהאטרקציות מותאמות לפי עונות השנה השונות, אם בקיץ תעדיפו בעיקר את הפעילויות הימיות שישמרו על קרירות אז בחורף דווקא תעדיפו לעלות עד לחרמון המושלג או לאכול במסעדה טובה ומחוממת כראוי.
משאלי דעת קהל וסקרים מצביעים פעם אחר פעם על צימרים בצפון כעל אתר הנופש המועדף על ישראלים רבים. הנופשים מדברים על השילוב המושלם בין נופי הצפון המרהיבים ובין הפינוקים המוצעים בתוך הצימר עצמו. בעלי הצימרים מעניקים ביום חווית אירוח כוללת המקנה את הנוחיות שיש בבית יחד עם כל הפינוקים שאין להם.
לרשותם של האורחים עומד לרוב גם מטבח מאובזר, בנוסף לארוחת הבוקר המושקעת והמגוונת המוגשת על ידי בעלי הצימרים, התוצאה בסופו של דבר היא חופשה ברמה של בית מלון חמישה כוכבים, תוך שמירה על פרטיות ותחושת רוגע ופסטורליות מקסימה.
אם בעבר הורכבה אוכלוסיית הנופשים בעיקר ממשפחות עם ילדים, כיום הדגש הוא דווקא על זוגות רומנטיים.
לא ברור מה הוביל למה: זוגות שחיפשו לעצמם את המקום המושלם לחופשה רומנטית יצרו ביקוש לצימרים מושקעים הרבה יותר, או שהעובדה שכיום רוב הצימרים בצפון מעוצבים כקן אוהבים מפנק ויפיפה מביאה לכך שזוגות רבים מעדיפים דווקא את צורת הבילוי הזו על פני אחרות. בין כה וכה, אין להטיל ספק במהפך שעברו הצימרים באזור הצפון – מיחידת אירוח צנועה וקטנה, בעלת אופי משפחתי, שייעודה העיקרי היה להוות נקודת מוצא לאטרקציות שונות באזור, אל יחידות נופש מושקעות, מטופחות ועתירות פינוקים, המהווים בעצמם אטרקציה.
תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022