אז איפה אתם בחג הפסח ? .


מאת:נתי וינר
נראה שבשנים האחרונות השאלה הכל כך מתבקשת 'אז איפה אתם עושים את החג?' קיבלה משמעות קצת שונה.
יותר ויותר זוגות מעדיפים לנצל את יום החופש האביבי לחופשה מהנה באחד מאתרי הנופש במקום להתייצב למפגש המשפחתי שחוזר על עצמו כרוטינה קבועה מדיי שנה.
הצימרים בצפון מדווחים באופן מסורתי על קרוב ל 100 אחוזי תפוסה ואם אין לכם חבר ממש טוב שעובד באחד ממרכזי ההזמנות של בתי המלון גם שם הסיכוי למצוא מקום ברגע האחרון הוא אפסי.
אם גם אתם החלטתם השנה להימנע מהמפגש המתוכנן עם החותנת ולהחליף את התירוש של ארבעת הכוסות ביין שרדונה איכותי רצוי שתתחילו לחפש צימר יוקרתי להתארח בו כבר בימים הקרובים שכן אין שום סימן שהטרנד שכבש את המדינה בסערה עומד לחלוף.
השאלה היא למה בעצם הפך החג הכי משפחתי שלנו ליום של התבודדות רומנטית ומה גורם לכל אותם זוגות לוותר על קריאת ההגדה ולהרחיק לצימרים ?
קודם כל – היציאה לצימר חוסכת את הויכוח השנתי.
אין יהודי בעולם שלא מכיר את הויכוח המיותר הזה: 'בליל הסדר שעבר ההינו את אימא שלך...' , 'כן אבל בראש השנה ההינו אצל דודה שלך ... ' לפעמים נראה שהדרך היחידה לסיים את הריב המטופש היא למצוא פשרה – וכשהפשרה כוללת ג'קוזי ענק ומסך LCD , כבר נהיה הרבה יותר קל להתפשר.
מה שמביא אותנו לסיבה השנייה בגללה מעדיפים כל- כך הרבה זוגות לוותר על הגפילטע : רמת הצימרים עלתה פלאים בשנים האחרונות וההזדמנות לבלות ערב שקט ורומנטי באחד מהם קורצת לרבים.
גם זוגות לפני נישואין שמאסו בציפייה הקולקטיבית לחתונתם מעדיפים בדרך כלל לבלות את החג בצורה רומנטית במקום להתמודד עם השאלות הקשות ('נו, מתי אתם מתחתנים').

אז מה נשתנה ?
מגמה חדשה מסתמנת בברור השנה לקראת החג הקרוב- הרבה יותר משפחות משריינות לעצמן מראש מתחם צימרים שלם במטרה לבלות בו את החג.
משפחות רבות עדיין לא מוכנות לוותר על ה'ביחד' המשפחתי המאפיין כל כך את חג הפסח,
אך בכל זאת מעדיפות לבלות את החג בצימר.
היתרונות הטמונים במפגש משפחתי בצימר הם ברורים, וברוח החג- כמה סיבות ממש טובות לבלות את החג הקרוב בצימר:
חג החירות : מסופר בהגדה שאיננו עבדים יותר, אך בכל שנה בחודש שלפני החג המארחת מזדהה עם בני ישראל וחוזרת לזמן מה לתקופת העבדות – בילוי ערב החג בצימר פותר את הבעיה.
עול האירוח אינו נופל על המארחת שצריכה להיות סופר וומן בכל החודש שלפני החג ולשלב את הניקיונות עם הבישולים והקרירה – במקום להשתעבד לאירוח, ניתן להזמין אל המתחם שרות קייטרינג איכותי וכשר וליהנות מהאוכל גם בלי לטרוח עבורו.
חג האביב : משפחות עם ילדים וחובבי טבע יכולים לנצל את ימי החופשה שאחרי ליל הסדר לטיולים בסביבה הקרובה של הצימר, להימנע מהנסיעות הארוכות שמאפיינות כל כך את ימי החג ולראות את הנוף בצפון
בשיא פריחתו.
יציאת מצרים : אם בני ישראל היו מתקדמים בקצב של המכוניות בכבישי הארץ לאחר ערב החג- יתכן שהיה לוקח להם הרבה יותר מארבעים שנה להגיע לארץ המובטחת....
למשפחות המפוזרות בכל רחבי הארץ היתרון שבבילוי החג בצימר הוא עצום – אחרי ארוחת החג אף אחד מבני המשפחה לא צריך לעמוד בפקקים כדי לחזור הביתה או לחילופין לנהוג בהשפעת ארבעת הכוסות.
וגם אם לא התכוונתם לחזור אחרי ארוחת החג, תודו שהרבה יותר כיף לישון על מיטת קינג סייז בצימר מפנק
מאשר על הספה בסלון של החותנת.
כך או אחרת, בילוי חופשת הפסח עם בני המשפחה המורחבת במתחם צימרים טובל בירק יאפשר לכם ליהנות באמת מחברת בני המשפחה ללא תחושת 'סיר הלחץ' המוכרת כל-כך מהמפגשים המשפחתיים הקלאסיים בבית אחד מבני המשפחה.
חג שמח לכל בית ישראל.

תנאי שימוש |  


צימרים - צופית טל: 052-3070022