Untitled Document


הגן התנכי

ישוב - יד השמונה
האתר אינו לקוח של צופית .יתכן שהמידע אינו עדכני.

הגן התנכי תיאור המקום

הגן התנכי
בין מטעי זיתים, כרמי ענבים, שבילי עזים, שדות חיטה, צמחייה פראית וטרסות מעובדות בצמחי מרפא שוכן לו הגן התנ"כי המופלא והמרהיב. בגן התנ"כי ביד השמונה תלמדו על אורח חייהם ותרבותם של אבותנו דרך סיורים וחוויות תנ"כיות הנערכים במקום. הגן התנכ"י המתפרש על 8 דונם, נותן המחשה לתקופות כגון: המשנה והתלמוד, המקרא והבית השני תוך שימוש בשחזורים ובממצאים ארכיאולוגיים אותנטיים. במסגרת הביקור תוכלו ליהנות ממגוון האטרקציות המוצעות : לחבוט חיטה בגורן, לדרוך בגת אשר בכרם, להפיק שמן בבית הבד ממטע הזיתים שבמקום, לבקר בדיר, לרדת למערת הקבורה, ליצור מטבעות עתיקות ועוד.
בסיור כולו תוכלו ליהנות מרקע נוף קדומים מרהיב של הרי יהודה.

הגן התנכי - חוויות תנכיות
הגן התנ"כי מזמין אתכם לחווית ייחודית ורב חושית, על ידי שילוב של סיורים בכפר התנ"כי יחד עם ארוחה תנ"כית יוצאת דופן, מגוונת בתפריט נפלא ועשיר כשלאורך כל הדרך תקבלו הסבר מרתק על איך  חיו בתקופת התנ"ך.

הגן התנכי – עוד במקום
במקום לרשות המבקרים:
- סיורים מודרכים לקבוצות (10 איש ומעלה)
- סיור באופן עצמאי של קבוצות (10 איש ומעלה)
- אפשרות לעריכת אירועים, ימי עיון וסדנאות
- גישה לנכים
- חנייה
- אירוח כפרי
- חנות מזכרות

הגן התנכי – מתי פתוח?

הגן התנ"כי פתוח בכל ימות השבוע: 7:00-22:00

הגן התנכי – איך להגיע?
מכביש תל אביב-ירושלים (מספר 1), כקילומטר מערבית לירושלים, פונים במחלף חמד ויוצאים לתחנת הדלק של נווה אילן. הגן התנ"כי נמצא במושב יד שמונה ליד אולפני ג.ג.

הגן התנכי - עוד על המקום

אם סיפורי התנ"ך המרתקים תמיד הקסימו אתכם, אם העלילות הדרמטיות תמיד ריגשו אתכם ועוררו בכם את הרצון לחיות ולהרגיש כמו פעם, אם אתם מעריצים ומסוקרנים מדמויות התנ"ך הכריזמטיות כמו אליהו הנביא, משה רבנו, דוד המלך, שאול המלך, דבורה הנביאה, יעל אשת חבר הקיני, ירבעם בן נבט, ירמיהו הנביא, יונה הנביא ועוד רבים וטובים אחרים, תוכלו להגשים לפחות חלק מן החלום הזה בגן התנ"כי הקסום והמיוחד. הגן התנכי הממוקם במושב יד השמונה מזמין אתכם לחזור אחורה במנהרת הזמן ולחוות חוויה מקראית, עתיקה, ייחודית ורב חושית. במסגרת ביקורכם בגן התנ"כי תערכו סיור בכפר תנ"כי, תיכנסו אל תוך נעליהם של אנשים שחיו בתקופת התנ"ך, תסעדו את ליבכם בארוחה מיוחדת בסגנון תנכי ותקבלו מלאי של הסברים מעניינים ומרתקים על החיים בתקופת התנ"ך. תוכלו לטייל לאורכם של שבילי אבנים מרוצפות מתחת לקשתות מקומרות ומרשימות או בין טרסות הבנויות לצידם של עצי זית כסופים ומוריקים וגפנים פוריות ונאות וללמוד על תרבותו הענפה של עם ישראל שחי ופעל בתקופת המקרא, תרבות מפוארת שלה שורשים חזקים הנטועים עמוק עמוק באדמה. הגן התנכי ענק. שטחו כשמונה דונמים ובו תקבלו המחשה על החיים לא רק בתקופת המקרא שראשיתה בתקופת האבות בשנת 1800 לפני הספירה לערך וסיומה בהכרזת כורש ובשיבת ציון בשנת 538 לפני הספירה אלא גם על החיים בתקופות מאוחרות יותר וביניהן תקופת בית שני שראשיתה בימי הקמתו של בית המקדש השני בשנת 586 לפני הספירה וסיומה עם חורבן בית המקדש השני בשנת 70 לספירה. כמו כן, תוכלו ללמוד גם על החיים בתקופת המשנה והתלמוד שבאה אחרי תקופת בית שני  וראשיתה בתחילת הכיבוש הרומי בארץ בראשית המאה הראשונה לספירה וסיומה בתחילת המאה השביעית לספירה עם הכיבוש המוסלמי בארץ ישראל. הגן התנכי מציע לכם לראות מקרוב ממצאים ארכיאולוגיים מקוריים וכן גם שחזורים שייסעו בהמחשה. על מנת שהחוויה תקבל משנה תוקף של אותנטיות ובכדי שתוכלו להרגיש, לחוש ולפעול טוב יותר כמו אדם שחי בתקופות האלו תוכלו אפילו לדרוך בגת שבכרם, לחבוט חיטה בגורן, להפיק שמן זית בבית הבד מן הזיתים הגדלים במקום, לבקר בדיר, לראות מערת קבורה וליצור מטבעות עתיקות. הנוף הנשקף אליכם הוא נופה של ארץ יהודה ואם תעצמו עיניים ותתרכזו תבינו שהנוף הפראי כמעט ולא השתנה מאז תקופת המקרא. ההרים העצומים והמרשימים האלו ראו את ההיסטוריה האמיתית בהתרחשותה והם צופים בכם עכשיו כשאתם משחזרים אותה. להתראות באתר הגן התנכי !

איך להגיע

חיפושים דומים נוספים

אתרים ובילויים בסביבה של הגן התנכי


מה בסביבה של 20 קילומטר

מוזיאונים בירושלים ובשפלה פיקניקים בירושלים ובשפלה מסעדות בירושלים ובשפלה אטרקציות בירושלים ובשפלה בתי מלון בירושלים ובשפלה צימרים בירושלים ובשפלה פסטיבלים בסביבה של הגן התנכי ספא בירושלים ובשפלה טיולים בירושלים ובשפלה
כל המידע, המחירים, התכנים, התמונות וזמינות החדרים באתר זה התקבלו על ידי בית העסק המפרסם והינם באחריותו הבלעדית
צימר |
  נבנה על ידי  צימרים  צופית- כל הזכויות שמורות