בית התפוצות

ישוב - תל אביב
האתר אינו לקוח של צופית .יתכן שהמידע אינו עדכני.
בית התפוצות - מוזיאון עם שורשים

בית התפוצות תיאור המקום

מוזיאון בית התפוצות
מוזיאון בית התפוצות חושף את סיפור העם היהודי המתמשך לאורך הדורות ברחבי העולם. הסיפור המיוחד מסופר
באמצעות שחזורים, ציורי-קיר, דגמי בית כנסת, דיורמות, אמצעים אורקוליים, סרטים תיעודיים ואמצעי המחשה ממוחשבים, תצוגת הקבע של בית התפוצות עוקבת אחר ההצלחה העם שהיה מפוזר ברחבי העולם, לשמור במשך ארבעת אלפים שנה על הייחוד, המורשת, אורחות חייו ותרבותו. לרשות המבקרים עומדים חדרי עיון שבהם מאגרי מידע המאפשרים בלחיצת כפתור להגיע לחומר ארכיוני נדיר באמצעות מסלולי ניווט ידידותיים, להתחבר לעצי משפחה קיימים ולטעת עצים חדשים. ניתן לקבל מידע על  מקורותיהם ומשמעותם של שמות משפחה יהודיים, להאזין למוזיקה יהודית מגוונת, לצפות בתמונות ובסרטים נדירים ולקרוא על קהילות יהודיות בכל רחבי העולם.
 
הגלריה למשפחה- א-ב-גע-דע
תערוכה אינטראקטיבית על השפה העברית, המציעה מיצגים חווייתיים, משחקים אינטראקטיביים, איורים משעשעים ומרחבי פעילות פיזית. אתם מוזמנים לשחק במכונת מילים ולהמציא מילים חדשות, לדבר בשפת הסימנים, לטפס על לוח גזר ולבנות את מגדל בבל.

מאגרי המידע
זה שלושה עשורים בית התפוצות אוסף מידע דיגיטלי מגוון ועשיר בנושאים המתעדים את קורות העם היהודי לדורותיו: סרטים, צילום, קהילות ותולדותיהן, גניאלוגיה ומוסיקה יהודית, פירוש שמות משפחה יהודיים, מושגים ואנשי-שם. ניתן לערוך חיפוש נרחב באמצעות מאגרי המידע בקשת נושאים רחבה.

תערוכות מתחלפות
הגוף החסר – דימויי גוף בין יהדות לנצרות ביצירתם של שמונה אמנים ישראלים 
התערוכה מציגה הסתכלות עכשווית על יצירתם של 8 אמנים ישראלים, החל משנות השבעים ועד ימינו. התבוננות זו מגלה את הקשר הסבוך שבין המחשבה הנוצרית לזו היהודית.
האמנים:  לארי אברמסון, אתי אברג'ל,  סיגלית לנדאו, משה גרשוני, פסי גירש, ארז ישראלי, מיכל נאמן ומוטי מזרחי.
מבצע פינאלה – סיפור לכידתו של אייכמן  
תערוכה שיזם המוסד למודיעין ותפקידים מיוחדים, המגלה בפעם הראשונה מסמכים, חפצים אותנטיים ופרטים ממבצע לכידתו של אייכמן, שהיה מבכירי המנגנון הנאצי וניהל בפועל את הצד הלוגיסטי של "הפתרון הסופי". במאי 1960 נתפס אייכמן בארגנטינה והובא למשפט בירושלים.
ביבשה, באוויר ובים – מח"ל בתש"ח     
תערוכה שיזם ארגון מח"ל העולמי, המגוללת את סיפורם המופלא של אנשי המח"ל מתנדבי מחוץ לארץ שהגיעו לישראל מקצוות תבל בתקופת מלחמת העצמאות.
 
עוד במקום
קומת הכניסה של בית התפוצות היא מרכז לאירועי אמנות ותרבות. בקומה זו נמצאות גלריות לתערוכות מתחלפות; שני אולמות לכנסים ולאירועים; חנות מתנות  המציעה קטלוגים, תקליטורים, ספרים, תכשיטים, חפצי יודאיקה, רקמות, גלויות, כלי קרמיקה, אביזרי אופנה,  מתנות לילדים ועוד. במתחם גם בית קפה של רשת "ארומה".

שעות פתיחה
ימים ראשון – שלישי: 16:00-10:00
ימים רביעי וחמישי- 19:00-10:00
יום שישי- 13:00-9:00
שעות פתיחת הגלריה למשפחה א-ב-גע-דע
ימים ראשון- חמישי- 19:00-10:00
יום שישי- 13:00-9:00
*יש להזמין כרטיס מראש

איך להגיע?
המוזיאון נמצא בתוך קמפוס אוניברסיטת תל אביב, הכניסה דרך שער 2, רח' קלאוזנר, רמת אביב.

איך להגיע

חיפושים דומים נוספים

אתרים ובילויים בסביבה של בית התפוצות


מה בסביבה של 20 קילומטר

מוזיאונים במרכז פיקניקים במרכז מסעדות במרכז אטרקציות במרכז בתי מלון במרכז צימרים במרכז פסטיבלים בסביבה של בית התפוצות ספא במרכז טיולים במרכז
כל המידע, המחירים, התכנים, התמונות וזמינות החדרים באתר זה התקבלו על ידי בית העסק המפרסם והינם באחריותו הבלעדית
צימר |
  נבנה על ידי  צימרים  צופית- כל הזכויות שמורות